Macron se přátelsky a stylově rozloučil s končící německou kancléřkou: Podle něj zachovala jednotu Evropy

Francouzský prezident Emmanuel Macron se dojemně rozloučil s Angelou Merkelovou, která končí v německé politice, a pochválil ji za „zachování jednoty Evropy“. Informovala o tom agentura Reuters.

Dojemné loučení Macrona s Merkelovou/ Zdroj: nv.ua

Vedoucí představitelé se setkali v Bonnu, slavné francouzské vinařské oblasti Burgundska.

„Od té doby, co jste se stala kancléřkou, se Francie naučila vás poznávat a milovat,“ řekl Macron a předal Merkelové nejvyšší francouzské vyznamenání, Velký kříž Řádu čestné legie.

Dojemné loučení Macrona s Merkelovou/ Zdroj: YouTube

Emmanuel Macron uvedl, že Merkelová spolupracovala s francouzským prezidentem Jacquesem Chiracem a poté s Nicolasem Sarkozym na řešení finanční krize a zachování jednoty eurozóny, s Francoisem Hollandem na řešení terorismu a migrační krize a s ním na boji proti pandemii COVID-19.

Dojemné loučení Macrona s Merkelovou/ Zdroj: YouTube

„Pracovala jste na zachování jednoty Evropy během všech těchto otřesů. Doufám, že lekce, kterou jste nám zanechala – stát pevně proti silnému protivětru a ujistit se, že všichni zůstanou pohromadě a že se vše nerozpadne – nám zůstane,“ dodal Macron.

PSALI JSME: EVROPSKÁ RADA SE ROZLOUČILA S ANGELOU MERKELOVOU: TLESKALA JÍ VESTOJE

PŘIPOMÍNÁME: MÓDNÍ FIASKO PRVNÍ DÁMY FRANCIE: VZHLED 68LETÉ BRIGITTE MACRONOVÉ NA SUMMITU G20 VYVOLAL SMÍŠENÉ REAKCE FANOUŠKŮ

Share