Hasič každý rok si bere domu zvíře z útulku: Proč to děla

Hasič ze San Antonia jménem Roman, se stále nemůže smířit s odchodem svého psa Chipa. Pes, kterého on kdysi zachránil a přijal do rodiny, s ním žil jen tři roky. Roman ztrátu těžce snášel, a to i proto, že v posledních minutách nemohl být se zvířetem – toho dne byl muž povolán do služby.

Pes se svým pánem / Zdroj: goodhouse.ru

Chvíli po Chipově smrti našel Roman důstojný způsob, jak uctít jeho památku. Každý rok, v den, kdy zvíře zemřelo, si muž bere z místního útulku s názvem San Antonio Pets Alive domů psa, který potřebuje lásku, péči a lékařskou péči. V průběhu roku Roman se stará o zvíře a připravuje ho na život s lidmi.

Podle hasiče to není snadná práce, ale rozhodně stojí za to. Roman je rád, že jeho svěřenci, kteří se k němu často dostávají v žalostném stavu, se zotavují a znovu získávají víru v lidi.

Pomoc Romana se ukázala jako obzvláště žádoucí v době epidemie v USA, kdy mnozí útulky v důsledku hospodářské krize byly nucené propustit některé zaměstnanci a dokonce pozastavit svou činnost.

Letos se k Romanovi dostala pětiměsíční štěně zlatého retrívra jménem Perla. Fena zůstala u hasiče krátce, jen o tři dny později se zvířeti podařilo najít stálé majitele. Útulky jsou velmi vděčné muži i za takovou krátkodobou pomoc. Díky práci Romana a dalších dobrovolníků se stále většímu počtu toulavých zvířat podařilo najít nový domov a milující majitele.

PSALI JSME: ŽENA SLYŠELA NĚJAKÝ PODIVNÝ ŠTĚKOT VE ZDI, A TAK PŘIVOLALA ZÁCHRANÁŘE: DOMNÍVALA SE, ŽE NĚKDE UVNITŘ UVÍZL TOULAVÝ PES, ALE VE FINÁLE ZACHRAŇOVAT NIKOHO NEBYLA POTŘEBA

PŘIPOMÍNÁME: PES VÁŽIL TÉMĚŘ 22 KILOGRAMŮ A PO PROMĚNĚ JE K NEPOZNÁNÍ: JAK NYNÍ VYPADÁ

Share