Žena slyšela nějaký podivný štěkot ve zdi, a tak přivolala záchranáře: domnívala se, že někde uvnitř uvízl toulavý pes, ale ve finále zachraňovat nikoho nebyla potřeba

Chrám buddhistické bohyně milosrdenství Kannon se nachází v japonském městě Buzen. Právě tam si užívala klid a pohodu jedna z návštěvnic místa, když najednou uslyšela úzkostlivý psí štěkot.

Turistka se rozhodla zkontrolovat, odkud podivné zvuky pocházejí, a vyrazila za zvukem. Za modlitebnou chrámu spatřila prasklinu ve zdi, odkud kapala pramenitá voda. Přestože návštěvnice nemohla nic vidět, zřetelně slyšela štěkání.

Park / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Žena se domnívala, že někde uvnitř uvízl toulavý pes, který volal o pomoc. Na vlastní pěst pomoci návštěvnice nemohla, ani nechtěla riskovat svým zdravím, a tak přivolala záchrannou službu.

Na místo dorazili dva policisté. Důkladně prohlédli chrám, ale všechny pokusy najít psa byly neúspěšné. Ale podivné štěkání nepřestalo, kromě toho se zdálo, že zvuky jsou velmi blízko.

Žába / Zdroj: ukr.media

Pak jeden kolemjdoucí muž vysvětlil: žádný pes tu není a ani nebyl. Štěkání, to je zvuk který děla žába tago.

Jeho jméno žáby obdržel od japonského zoologa Katsuya Tago. Na první pohled se neliší od jiných žab: je asi tři centimetry dlouhá a má velmi ráda vlhko.

V manželské sezóně, které připadá na období od února do dubna, žáby tago vydávají „štěkající“ zvuky. Tímto způsobem se samci snaží přilákat samice.

PSALI JSME: MAJITELÉ PRO SVÉ ŠTĚNĚ NAŠLI NEKONEČNOU ZÁBAVU: TEĎ MU NIKDY NEBUDE SMUTNÉ

PŘIPOMÍNÁME: PÁR SI NÁHODOU NAŠEL VE SNĚHOVÉ ZÁVĚJI NĚCO ZABALENÉ DO PLENKY: UKÁZALO SE, ŽE TAM BYLO ZVÍŘE

Share