Hamáček je rád, že nouzový stav je prodloužen: připravuje se návrat dětí do škol

Vicepremiér Jan Hamáček uvítal prodloužení nouzového stavu a je přesvědčen, že je to dobré pro vývoj epidemiologického stavu. V budoucnu by chtěl, aby se vláda v opatřeních řídila počtem pacientů na JIP. Píše o tom CNN Prima NEWS.

„Já chci především poděkovat hejtmanům za konstruktivní jednání, jsem rád, že to skončilo takto,“ prohlásil ministr vnitra. Nouzový stav začne platit již v pondělí.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Politik zdůraznil, že to umožní efektivněji bojovat s epidemií. Dodal také, že kabinet bude jednat s opozicí a uvidí se, jak bude situace vyvíjet.

Hamáček říká, že nově klíčovým ukazatelem může být počet pacientů na jednotkách intenzivní péče.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Hejtmani ovšem požadují rychlý návrat dětí do škol. K tomu je podle Hamáčka potřeba zajistit dostatek testů a připravit metodiku.

Nové vyhlášení nouzového stavu neumožní otevření hospod či kadeřnictví. Omezení se ale nebudou vztahovat provozní doby úřadů. Fungovat začnou také výdejní okénka v knihovnách.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Šéf Senátu Miloš Vystrčil ovšem považuje toto vyhlášení nouzového stavu za protiústavní a zvažuje ústavní stížnost. Kabinet je ale přesvědčen, že jedná v souladu s právem.

Psali jsme: Hvězdný hokejista Jaromír Jágr slaví 49. narozeniny: Jeho láska a osobní život

PSALI JSME: VYSTRČIL ZVAŽUJE ÚSTAVNÍ STÍŽNOST: MYSLÍ SI, ŽE VLÁDA NEMOHLA NOUZOVÝ STAV PRODLUŽOVAT A SVÝM JEDNÁNÍM POŠKOZUJE SNĚMOVNU

PŘIPOMÍNÁME: VE SVĚTĚ PŘES 109 MILIONŮ NAKAŽENÝCH: KORONAVIRUS MOŽNÁ NEPOCHÁZÍ Z ČÍNY, TVRDÍ VĚDEC SVĚTOVÉ ZDRAVOTNICKÉ ORGANIZACE

Share