Hamáček do Ruska nepoletí: Andrej Babiš a vicepremiér sdělili důvod zrušení cesty

Vicepremiér Jan Hamáček, který dočasně řídí Ministerstvo zahraničních věcí měl naplánovanou pracovní cestu do Ruska, kde chtěl projednat o dodávce očkovací látky Sputnik V.

Jan Hamáček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V pátek v odpoledních hodinách předseda vlády Andrej Babiš oznámil, že se cesta vicepremiéra do Ruska neuskuteční. Původně Hamáček měl letět již na zacatku pracovního týdne, v pondělí.

Vakcína/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ještě je čtvrtek Babiš sdělil, že prozatím jednání o očkovací látce není třeba uskutečňovat, a hlavně proto, že Česká Republika již má nabídku z ruské strany. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Jan Hamáček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dnes ráno vicepremiér Jan Hamáček vysvětlil, proč došlo ke zrušení cesty, a to na svém twitterovém úctu. “Včera jsme se s panem premiérem dohodli, že je nutná má účast na pondělním jednání vlády,“ napsal ve zprávě.

Jan Hamáček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Podrobnější informaci dočasný řídící Ministerstva zahraničních věcí nesdělil.

V pondělí zatím má vláda v plánech projednat 15 bodů, tykajících se nejen koronaviru.

ČTĚTE TAKÉ: ZA POSLEDNÍCH TŘI TÝDNY PŘIBYLO 100 000 NEMOCNÝCH NA COVID: KOLIK LIDÍ PRODĚLALO NEMOC OD VYPUKNUTÍ PANDEMIE

PSALI JSME: NABÍDKA JE PRÝ STÁLE PLATNÁ: MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ PETR ARENBERGER UVEDL, KOLIK VAKCÍN SPUTNIK V NABÍDLO RUSKO ČESKÉ REPUBLICE

Share