Generál americké armády řekl, jak se Ukrajina může vyhnout další eskalaci ruské agrese

Vleklá válka Ruska proti Ukrajině povede k dalšímu krveprolití a eskalaci, takže to na Rusy nelze dopustit.

Wesley Clark / Zdroj: YouTube

Uvedl to americký armádní generál a vrchní velitel Spojených ozbrojených sil NATO v Evropě v letech 1997-2000 Wesley Clark.

„Když se mluví o vleklé válce, znamená to zbytečné krveprolití na Ukrajině a další eskalaci. Myslím, že naše odpověď by měla být jednoduchá: špatná, nespravedlivá, hloupá a špatná strategie je pokračovat v této válce, nepotřebujeme vleklou válku. Za prvé, protože to udělá velkou škodu pro Ukrajinu. Ale navíc se může připojit Čína a Rusko může mobilizovat další jednotky, a to není strategie, se kterou se můžeme smířit,“ zdůraznil.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Generál věří, že takový scénář může být varován několika způsoby.

„Pokud bude mít Ukrajina bojovou schopnost odrazit ruské jednotky na Donbasu, postupně odřízněte jejich síly v Chersonu v Chersonské oblasti, uzavřete jim přístup na Krym a vydejte se dvěma směry, na východ a na jih, a zničte jejich jednotky,“ řekl.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

„Kromě toho je třeba získat mobilní ochranné prostředky, a pak zavřete tato prostředí na dvou místech. A k tomu jsou potřeba jak tanky, tak i vrtulníky, tak letadla jako Su, jako je F-16 atd. a k tomu jsou potřeba patřičné logistické schopnosti a odpovídající zpravodajské údaje,“ poznamenal Clark.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Generál se domnívá, že Ukrajina by měla využít okno možností a přejít na standardy NATO.

„Pokud Ukrajina má vysoké morální standardy, silný duch a motivace, budou mít správné vybavení, výzbroj a techniku, a to včetně Mig-35, ostatní typy vrtulníků a letadel od země kamarádu, pak se můžeme vyhnout scénáře vleklé válku,“ řekl Clark.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Rusko podle něj nemá představu, co se stane, pokud se bude jednat rychle.

„Samozřejmě si myslí, že budou neustále útočit a používat palebnou sílu. Ale to jim nelze dovolit,“ řekl generál americké armády.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

PSALI JSME: RICHARD GERE SE ZAPOJIL DO POMOCI UKRAJINCŮM: JAK PŘESNĚ TO UDĚLAL

PŘIPOMÍNÁME: „MACRON TO DĚLÁ ZBYTEČNĚ“: ZELENSKYJ ŘEKL, ŽE BY UKRAJINA NEMĚLA HLEDAT VÝCHODISKO PRO RUSKO

Share