François a Eric po 45 letech. Jak se změnily hlavní postavy filmu Hračka

Film Hračka z roku 1976 režiséra Francise Vebera je stále považován za vrchol francouzské kinematografie. Dobrosrdečná komedie o přátelství redaktora Françoise a syna milionáře se líbila divákům všech věkových kategorií.

Od uvedení filmu uplynulo 45 let. Pierre Richard je stále věrný světu kinematografie, ale Fabrice Greco, který hrál rozmazleného chlapce, hereckou kariéru si nevybudoval.

François a Eric / Zdroj: ofigenno.com

Pierre od dětství snil o tom, že se stane hercem, ale přísný otec, který přivedl rodinu na mizinu, byl proti tomu, aby jeho syn pocházející ze šlechtické rodiny zabýval tak nedůstojnou práci. Hlava rodiny plánovala, že Pierre, když dospěje, bude schopen vyřešit finanční problémy rodiny.

Pierre Richard / Zdroj: iqformat.life

Naštěstí Richarda vždy podporoval jeho dědeček. Kvůli Pierrovu zvláštnímu vzhledu ho mnoho režisérů odmítalo natáčet ve svých filmech a až ve 33 letech po účasti ve filmu Yvese Roberta zahájil svou skvělou kariéru.

Dnes se 87letý herec stal legendou francouzské komedie a získal vlastní filmové studio, kde donedávna režíroval filmy. Richard navíc každoročně prodává tisíce lahví vína ze svého vinařství a stále jezdí po Paříži na motorce, kterou si pořídil před více než 40 lety.

Pierre Richard a Fabrice Greco / Zdroj: vestnik.az

Ale pro desetiletého chlapce byla role Erica ve filmu Hračka první a jedinou hereckou zkušeností. Fabrice byl na natáčení na pozvání jednoho z členů filmového štábu. Kluka si všiml režisér Veber a Fabrice Greco si zahrál ve filmu klíčovou roli. Ale chlapec neobstál ve zkoušce slávy, nelíbila se mu publicita, neměl rád novináře a odmítal poskytovat rozhovory.

François a Eric / Zdroj: tengrinews.kz

Mnoho režisérů se o toho kluka zajímalo a chtělo ho vidět ve svých filmech, ale jeho otec požadoval za každou roli neuvěřitelně velké honoráře a odmítal desítky nabídek. Možná chtěl zachránit dítě před těžkým údělem dětských herců, nebo chtěl jen dobře vydělat na talentu svého syna.

Pierre Richard a Fabrice Greco / Zdroj: iqformat.life

Nadějný herec šel jinou cestou. Nyní žije 55letý Fabrice Greco klidným životem, vychovává se svou ženou dítě a pracuje jako softwarový inženýr. Rozhovory stále poskytovat nechce a přesto na své herecké zkušenosti vzpomíná s úsměvem na tváři.

Zbývá jen užívat si kultovní film.

PSALI JSME: LEGENDY MIZÍ: JAK TEĎ VYPADAJÍ KRASAVCE „ZLATÉHO“ HOLLYWOODU ALAIN DELON A PIERRE RICHARD

PŘIPOMÍNÁME: „JEJÍ ŽIVOT NENÍ JAKO Z FILMU“: JAK VYPADÁ MICHÈLE MERCIER, KTERÁ NEMĚLA ŠTĚSTÍ NA MUŽE

Share