Experti WHO přijeli do Číny analyzovat trh ve Wu-chanu

Skupina odborníků ze Světové zdravotnické organizace (WHO), která studovala původ pandemie covid-19, v neděli 31. ledna navštívila trh v čínském městě Wu-chan. Jako první o tom informovala agentura AP.

 

Okolí města Wu-chan / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Odborníci byli spatřeni v sekcích trhu zvané Baishazhou, jednoho z největších distribučních míst pro mořské plody ve městě Wu-chan. Čínští úředníci a místní zdravotničtí úředníci doprovázeli zaměstnance WHO.

 

Okolí města Wu-chan / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Odborníci z oblasti veterinárního lékařství, virologie, bezpečnosti potravin a epidemiologie již navštívili dvě nemocnice, které přijaly první pacienty s koronavirem, a také muzejní výstavu věnovanou historii covid-19.

 

Odborníci z WHO / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Specialisté WHO přijeli do Wu-chanu v polovině ledna, aby prozkoumali původ nového typu koronaviru. Do práce nastoupili po 14denní karanténě.

 

Okolí města Wu-chan / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Mise WHO získala politický rozměr, protože Čína se snaží vyhnout obviněním z údajných chyb ve svém úsilí omezit šíření koronaviru. Zástupci WHO zůstanou v Číně dva týdny.

 

PSALI JSME: “NECHCEME, ABY SENIOŘI NĚKAM JEZDILI“: JAK VLÁDÁ CHCE POMOCT SENIORŮM V DOBĚ OČKOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: „HLAVNÍ SLOVO MÁ ALE MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ“: MINISTR ŠKOLSTVÍ UVAŽUJE O NÁVRATU ŠKOLÁKŮ DO VYUČOVACÍCH ZAŘÍZENÍ

Share