Epidemie v ČR se zase zrychluje: Třetí den v týdnu počet nově nakažených je vyšší, než 200

Počet nově nakažených koronavirem na území České Republiky již osm dnů po sobě stoupá. Podle dat, zveřejněných na webových stránkách ministerstva zdravotnictví, jedná se o zřetelný nárůst.

Testování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Včera, v pátek, laboratoře odhalily dalších nových 209 nemocných na koronavirus. Je to o osmatřicet lidí více, než přibylo v předchozí pátek. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Testování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Pokud ale na situaci koukat z hlediska celého týdne, tak lze dohledat tendenci nárůstu nemocných. Za tím může stát zvýšení reprodukčního čísla, které má hodnotu 1,1.

Testování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Navíc tento důležitý ukazatel, ukazující rychlost šíření nemoci, posledních 7 dnů je vyšší, než jedna, což znamená, že epidemie se zrychluje. Ve vážném stavu v nemocnici pod dohledem nemocničního personálu je 51 lidí. Na začátku tohoto týdne jich bylo o 11 více.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Od vypuknutí nemoci na území České Republiky bylo 1 676 080 pozitivních testů na koronavirus, větší polovina ale měla mírný průběh nemoci. Z celkového počtu ale 30 373 infikovaných nemoc nedokázali překonat.

PSALI JSME: CESTOVÁNÍ V POLOVINĚ SRPNA: NÁVRAT Z JAKÝCH STÁTŮ SE STANE TĚŽŠÍ OD PONDĚLÍ

ČTĚTE TAKÉ: “JE TO JEDNODUCHÉ A NAŠI KLIENTI SI TO VYCHVALUJÍ“: NOVÝ ZPŮSOB TESTOVÁNÍ NA COVID USNADNÍ ŽIVOT

Share