Cestování v polovině srpna: Návrat z jakých států se stane těžší od pondělí

Teplejší počasí a zahájení celosvětové vakcinace není důvodem k uvolnění opatření, pokud důležité epidemiologické ukazatele rostou. Tak například od začátku příštího týdne návrat z některých států se stane těžší.

Letiště/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Důvodem k tomu, aby zpřísnit podmínky návratů, je nestabilní a nepřiznívá epidemiologická situace v daných státech. Vláda České Republiky pomocí zpřísnění se snaží odhalit všechny nemocné lidí, které s vrátili do tuzemska.

Letiště/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Od pondělí přesnější podmínky návratu do tuzemska budou platit pro Belgii, Dánsko, Švédsko, Litvu a San Marino. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Letiště/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Na cestovatelském semaforu se tyto státu změní barva z oranžové na červenou, což znamená, že aktuálně je tak vysoké riziko nakažení infekční nemocí covid-19.

Letiště/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Změny od pondělí se dotknou i dalších členských států, nicméně to nebude ovlivňovat průběh návratu do republiky.

PSALI JSME: V MNOHA ZEMÍCH, KAM ČEŠI RÁDI JEZDÍ NA DOVOLENOU, ROSTE POČET PŘÍPADŮ NÁKAZY KORONAVIREM: CESTOVÁNÍ SE KVŮLI TOMU MŮŽE ZKOMPLIKOVAT

ČTĚTE TAKÉ: TŘETÍ DÁVKA SCHVÁLENA: SPOJENÉ STÁTY POVOLILY PŘEOČKOVÁNÍ TŘETÍ DÁVKOU VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU OD PFIZERU A MODERNY

Share