Dva dny po svatbě žena darovala ledvinu byvalé manželce svého manžela

Debby Neal z Floridy si nakonec oblékla bílé šaty a vzala si Jima Stricklanda, s nímž chodila deset let. Dva dny po svatbě šla do nemocnice navštívit exmanželku svého manžela Mylaen Merthe a darovala jí ledvinu.

Mylaen je 59 let. S Jimem se rozvedla před 20 lety, ale udržovala dobrý vztah, pár má děti. Mylaen v posledních letech bojovala s onemocněním ledvin. Když byla v listopadu 2020 hospitalizována, fungovaly pouze 8%.

Debby, Mylaen a Jim / Zdroj: knife.media

56letá Debbie požádala, aby ji zkontrolovali. Znala bývalou manželku svého milovaného, ​​ale ženy si nikdy nebyly blízké.

„Věděla jsem, že Mylaen se poprvé stane babičkou. Představovala jsem si, jak její dcera rodí, a její matka tam není. Rozhodla jsem se zkusit všechno změnit,“ řekla Debby Neal-Strickland.

Ruce / Ilustrační foto / Zdroj: apostrophe.ua

Možná jsou důvody jejího činu hlubší. Před tím se už Debby pokoušela zachránit svého bratra. Trpěl cystickou fibrózou a potřeboval transplantace plic. Její orgány se tehdy nehodily a bratr zemřel.

Budoucí nevěsta několik měsíců podstoupila testy a nakonec zjistila, že její ledvina je vhodná k transplantaci. Operace byla naplánována na 24. listopadu, dva dny po svatbě.

Mylaen a Debby / Zdroj: abcnews.go.com

Debby chtěla odložit svatbu, ale přátelé ji přesvědčili, aby to nedělala. Svatba již byla dvakrát odložena kvůli zasnoubení dětí.

„Svatební den byl nejúžasnější v mém životě. O dva dny později přišel druhý nejúžasnější den,“ sdílela Debby.

Když po operaci přišla do pokoje Mylaen, ženy se rozplakaly a říkaly si ledvinové sestry.

Ruce / Zdroj: knife.media

Mylaen se doslova okamžitě začala cítit lépe. Žena šla do domu své dcery a zetě a tam hlídá vnuka Jacksona. „Toto je příběh o nejhlavnějším na světě, o rodině. Všichni musíme držet spolu,“ říká Mylaen.

PSALI JSME: SEDMILETÝ CHLAPEC ZACHRÁNIL OTCE A SESTRU, KTERÉ ODNESL PROUD: CHLAPEC HODINU PLUL KE BŘEHU, ABY ZAVOLAL POMOC

PŘIPOMÍNÁME: BYL DÁRCEM A STAL SE ŽENICHEM: MUŽ ZACHRÁNIL ŽIVOT DÍVCE, ALE NIKDO SI ANI NEMOHL PŘEDSTAVIT, ŽE TENTO PŘÍBĚH MŮŽE MÍT TAK RADOSTNÝ KONEC

Share