„Dodnes ji může mít někdo v peněžence“: Vzácná desetikoruna se vydražila za více než 400 tisíc Kč, byl to rekord

Některé desetikoruny mohou být velmi drahé. V neděli se v Brně jedna taková mince prodala za rekordní částku, kupující zaplatil více než 400 tisíc Kč. V současné situaci, kdy inflace prudce roste, někteří lidé chtějí investovat do vzácných mincí a bankovek. Informuje o tom web TN.cz.

Loni se stejná desetikoruna prodala za 230 tisíc Kč. Sběratelé říkali, že taková cena je příliš vysoká. Ale ukazuje se, že někteří lidé jsou ochotni zaplatit za takovou minci i mnohem více.

Desetikoruna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tentokrát se v Brně taková mince vydražila za 410 tisíc Kč. Někteří lidé mohli mít podobné mince, ale určitě si nemysleli, že by mohly být tak drahé.

Vzácná desetikoruna byla vyrobena v roce 1993. Zhruba tisícovku těchto mincí dostali tehdy provozovatelé automatů.

Desetikoruna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vzácná desetikoruna se liší od běžných tzv. variantou malé „kč“ a jednou čarou. „Dodnes ji může mít někdo v peněžence,“ řekl pro TV Nova provozovatel aukce Martin Klim.

Další mince a bankovky se také vydražily za vysoké ceny. Například jeden halíř se prodal za 550 tisíc Kč. Kromě toho jeden sběratel koupil za 1,6 milionu Kč poválečnou bankovku 500 Kč.

Vzácná desetikoruna z roku 1993 / Zdroj: Václav Němec, FJI Coins, CNN Prima News

Lidé prodávali i další vzácné mince a bankovky, prodávali například starodávné československé halíře. Někteří lidé chtějí tímto způsobem investovat, protože podle nich budou v budoucnu takové bankovky a mince stát ještě více.

Psali jsme:„Jak já říkám, byla jsem olezlá od hlavy až k patě“: S jakými zdravotními problémy se Olga Menzelová musí potýkat

PSALI JSME: MIREK TOPOLÁNEK PROMLUVIL, PROČ NENÍ SPOKOJENÝ SE ŽIVOTEM V PRAZE

PŘIPOMÍNÁME: „RUSKO MUSÍ BÝT ZASTAVENO“: BRITÁNIE TRVÁ NA OKAMŽITÉM POSKYTNUTÍ DĚLOSTŘELECTVA UKRAJINĚ

Share