Do nebe odešel Radim Uzel: příčinou byla zákeřná nemoc. Byl ale zřejmě smířený se svým osudem

Známý gynekolog a sexuolog Radim Uzel zemřel v pondělí 2. května, bylo mu 82 let. Byl autorem mnoha odborných knih a publicistických relací v rozhlase a v televizi. V poslední době bojoval s rakovinou a právě tato nemoc byla příčinou jeho smrti. Informuje o tom CNN Prima News.

Narodil se v roce 1940 v Ostravě. Otce neznal, protože zemřel tři měsíce před jeho narozením. Vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Pak začal pracovat jako lékař a pracoval v několika městech.

Radim Uzel / Zdroj: youtube.com

Stal se krajským ordinářem pro gynekologickou sexuologii a endokrinologii v Ostravě. Tam působil až do roku 1989. Po revoluci začal pracovat v Praze.

Před dvěma lety ho prezident Miloš Zeman vyznamenal medailí Za zásluhy 1. stupně. Věnoval se také politice, několikrát kandidoval do Senátu, ale senátorem se nikdy nestal.

Radim Uzel / Zdroj: youtube.com

Poslední dva roky pro něj byly náročné. V roce 2020 prodělal covid, pro něj to bylo těžké. To negativně ovlivnilo jeho zdravotní stav.

V roce 2021 se rozloučil se svou manželkou Helenou, se kterou prožil 54 let, vzali se v roce 1966. Helena mu porodila dceru Kateřinu.

Radim Uzel / Zdroj: youtube.com

Koncem roku 2021 mu lékaři odstranili nádor, měl rakovinu žaludku. Pak ale doktoři diagnostikovali, že má i další nádory. Radim Uzel věděl, že na tuto nemoc zemře a zřejmě se s tím smířil.

PSALI JSME: TENTO SVĚT OPUSTILA MEDA MLÁDKOVÁ: JIŘÍ POSPÍŠIL JI OZNAČIL ZA JEDNU Z NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH ŽEN NAŠICH NOVODOBÝCH DĚJIN

PŘIPOMÍNÁME: „PRVNÍ MÁJ ANEB KLOKAN PŘILETÍ V ŘÍJNU“: JITKA BOHO PROZRADILA, ŽE JE TĚHOTNÁ A UKÁZALA FOTKY

Share