„Dnešní čísla vypadají šíleně“: Vít Rakušan řekl, že vláda bude muset přijít s dalšími opatřeními

Šéf Starostů a nezávislých Vít Rakušan považuje úterní epidemiologické ukazatele za „šílené“. Novinářům řekl, že vláda by měla přijmout nová opatření. Informuje o tom server Novinky.cz.

„Dnešní čísla vypadají šíleně. Opatření budou muset přijít a situace se bude muset řešit,“ uvedl Vít Rakušan. Bližší podrobnosti k tomu neřekl.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

V úterý bylo odhaleno 22 479 nových případů nákazy koronavirem. To je nejvyšší počet za celé období epidemie v Česku.

Zhoršuje se situace i v nemocnicích, kde je nyní téměř 4,5 tisíce hospitalizovaných pacientů. Z toho 661 lidí je ve vážném stavu.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Vít Rakušan také neřekl nic o tom, jaká opatření by budoucí vláda mohla nabídnout. Uvedl však, že se mu zdá, že současná vláda hnutí ANO a sociálních demokratů „vytváří dojem, že už nevládnou“.

Už téměř týden vláda řídí zemi v demisi. To bude pokračovat, dokud nebude sestaven nový kabinet pěti stran.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Vít Rakušan dodal, že vláda by měla přestat lhát a měla by už občanům říkat, že situace je skutečně vážná. Podle něj bude nová vláda hovořit jedním hlasem. Doufá, že to pomůže obnovit důvěru lidí.

PSALI JSME: VÁCLAV KLAUS UVEDL, ŽE ČEŠTÍ STUDENTI KOMUNISMUS NEPORAZILI: PODLE NĚJ ODKAZ 17. LISTOPADU PŘIPOMÍNÁ, ŽE PROPAGÁTOŘI NOVÉ JEDINÉ PRAVDY PROHRAJÍ STEJNĚ JAKO JEJICH PŘEDCHŮDCI

PŘIPOMÍNÁME: HONZA MUSIL NEZŮSTAL DLOUHO BEZ PRÁCE: TOČÍ VLASTNÍ POŘAD A PROZRADIL, O ČEM BUDE

Share