„Dnes se jezdí klanět do Bruselu“: Okamura se pustil do Pekarové Adamové. Šéfka Sněmovny ostře reagovala

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura kritizoval šéfku dolní komory Parlamentu Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) a šéfa horní komory Miloše Vystrčila (ODS). Důvodem byla jejich cesta do Bruselu. Přirovnal je k československým komunistům, kteří kdysi jezdili pro rozumy do SSSR. Pekarová Adamová na jeho kritiku reagovala. Informuje o tom CNN Prima News.

V Bruselu se uskutečnilo jednání mezi nejvyššími představiteli EU a NATO. Tam odletěli šéfové obou komor českého parlamentu a měli tam několik schůzek.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Tomio Okamura na svém Facebooku napsal příspěvek a zveřejnil fotografii ze schůzky předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové s Pekarovou Adamovou a Vystrčilem.

Předseda SPD napsal, že když uviděl tuto fotku, vzpomněl si na ty politiky, kteří kdysi jezdili do Třetí říše nebo na ty, kteří pak jezdili do SSSR. „Dnes se jezdí klanět do Bruselu,“ dodal Okamura.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

„Když mě kritizuje Tomio Okamura, který doslova papouškuje kremelskou propagandu opírající se o stalinismus, beru to jako nejlepší možné potvrzení, že to dělám dobře,“ řekla pro CNN Prima News Pekarová Adamová.

Předseda SPD a předsedkyně TOP 09 se navzájem dlouhodobě kritizují. Okamura ji například nedávno kritizoval za její výroky o Maďarsku a že doufá, že brzy maďarský premiér Viktor Orbán ve své funkci skončí.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Oba politici mají zcela odlišné názory. V médiích se už také psalo, že konflikt mezi nimi už asi není jen názorový, ale možná dokonce i osobní.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ PŘIPUSTIL, ŽE BY MOHL KANDIDOVAT NA PREZIDENTA: EXPREMIÉR ŘEKL, KDY PADNE KONEČNÉ ROZHODNUTÍ

PŘIPOMÍNÁME: ODBORNÍCI NAVRHUJÍ ZRUŠENÍ NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ: EXPERTI UVEDLI, PROČ TOTO OPATŘENÍ MŮŽE LIDEM ŠKODIT

Share