Odborníci navrhují zrušení nošení respirátorů: experti uvedli, proč toto opatření může lidem škodit

Imunolog Jiří Šinkora tvrdí, že by nošení respirátorů mohlo ihned skončit a dle jeho kolegy Vojtěcha Thona by to mělo být dobrovolné. Primářka Hana Roháčová předpokládá, že toto opatření může být zrušeno v nejbližších týdnech. Informuje o tom web novinky.cz.

Vláda ale uvádí, že nošení respirátorů zatím zůstane, i když se již rozhodlo, že skončí plošné testování a povolí se vstup do restaurací neočkovaných.

Jiří Šinkora / Zdroj: youtube.com

„Respirátory už škodí. Brání udržení imunity proti respiračním virům,“ říká Šinkora, který radí zrušit jejich nošení například v MHD či v obchodech. Doma by podle něho měli zůstávat jenom lidé, kteří se špatně cítí.

Šinkora zdůrazňuje, že lidé nemohou posilovat svou imunitu proti respiračním onemocněním právě kvůli tomu, že nosí respirátory.

Jiří Šinkora / Zdroj: youtube.com

Thon uvádí, že by zakrývání dýchacích cest mělo být dobrovolné a odpovědným lidem by nic nenařizoval a nezakazoval. Navíc podle imunologa staré respirátory mohou být nebezpečné, protože se v nich hromadí různé bakterie a viry.

Zrušení nošení respirátorů v následujících týdnech podporuje i Hana Roháčová a toto nařízení by možná nechala platit jenom ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociální péče.

Hana Roháčová / Zdroj: youtube.com

Odborníci zejména říkají, že nových případů nakažení koronavirem přibývají desetitisíce denně, ale počty hospitalizovaných osob jsou nízké. To znamená, že omikron není tak nebezpečný.

Psali jsme:„Po zášti z rozchodu není na jejich tvářích ani památky“: Monika Bagárová a Makhmud Muradov na společné procházce

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ PŘIPUSTIL, ŽE BY MOHL KANDIDOVAT NA PREZIDENTA: EXPREMIÉR ŘEKL, KDY PADNE KONEČNÉ ROZHODNUTÍ

PŘIPOMÍNÁME: „ZKLAMAL MĚ“: HOSTOMSKÝ SE PUSTIL DO FIALY ZA VYJÁDŘENÍ O ZASTAVENÍ VLNY OMIKRONU

Share