Dívka si pořídila kotě bez srsti: A zvíře vyrostlo skutečným vlkem

Užívatelka sociální sítě TikTok pod nickem graciewolfcat, potěšíla své followery videem natočeným před necelým rokem. Na něm je zachycena její kočka Gracie ještě jako malé kotě.

Kotě plemene lykoi / Zdroj: goodhouse.ru

Majitelka kočky řekla, že nejprve považovala zvíře za nemocné a počítala s tím, že ho vyléčí, ale teprve nedávno zjistila, jaký zázrak skutečně si pořídila. Takhle vypadala Gracie, když začala bydlet u nové majitelky.

„Takhle Gracie rostla a my jsme neměli tušení, že je to kočka vlk! Mysleli jsme si, že jen velmi divně vypadá nebo je nemocná,“ podotkla dívka.

Gracie / Zdroj: goodhouse.ru

Koťátko rostlo, postupně přibíralo na váze, zvětšovalo se. Objevila se srst, ale ne jako u jiných zvířat. V závislosti na ročním období bylo srsti byť to více, nebo méně. A byla tu ještě jedna zvláštnost: na čenichu kolem očí a polštářích srst prakticky vůbec nerostla. Přesně tak lidi zobrazují vlkodlaky!

Dívka se začala zajímat, co je s jejím koťátkem špatně. Brzy se dozvěděla, že má doma nejvzácnější představitelku kočkovitých šelem. Toto plemeno bylo registrováno až v roce 2010.

Gracie / Zdroj: goodhouse.ru

Lykoi, tak se tomuto plemenu říká. Je způsobena jedinečnou mutací vlasové pokožky koček. Kočky lykoi nemají geny typické pro sfingy. Samotný název plemene pochází z anglického slova, které se překládá jako „vlkodlak“.

Kočka plemene lykoi / Zdroj: goodhouse.ru

PSALI JSEM: „MOJE DUŠE OPUSTILA MOJE TĚLO“: MATKA NATÁČELA SVOU DCERU, JAK DOVÁDÍ VE VLNÁCH, KDYŽ DÍVKA UVIDĚLA VEDLE SEBE ŽRALOČÍ HŘEBEN

PŘIPOMÍNÁME: FENKA VOLALA O POMOC A ZE VŠECH SIL ŠTĚKALA: NECHALI JI SAMOTNOU V LESE

Share