Dívka ochočila vlče, které opustila jeho matka

Malá vlčice nebyla ani měsíc stará, když ji matka odmítla krmit. Měla však štěstí, zachránila ji chytrá a odvážná žena.

Kira má 3/4 vlčí krve, narodila se v oboře, ale matka přestala lízat a krmit potomky. Vlčeti bylo jen několik týdnů a vypadala spíš jako plyšová hračka než strašná lesní šelma. Malá vlčice měla štěstí. Dívka, která ji vzala domů, věděla, co dělá. Alida byla připravena na potíže.

Kira / Zdroj: goodhouse.ru

Ve volné přírodě by Kira neměla šanci, protože její matka ji nenaučila lovit a žena musela zvíře krmit každou hodinu stříkačkou. Alida se rozhodla dát vlčeti šanci na šťastný život na gauči jako člen rodiny. To nebylo snadné.

Vlci se lidí velmi bojí a bojí se všeho nového, takže proces jejich socializace není snadný. Ale o rok později Kira docela klidně komunikuje s lidmi a jinými psy.

Alida a Kira / Zdroj: goodhouse.ru

Kira je velmi přátelská a vychovaná, nikdy neútočí na psy jako první a nereaguje na agresi zvířat, která se obávají pachu vlka. Je naprosto krotká a lidé se nemají čeho bát.

Sedmiletý syn ženy žije s Kirou a Alidou a mnohým jejím sledujícím na sociálních sítích se to zdá nebezpečné. Divoká šelma v bytě s dítětem! Kira však s chlapcem vyrostla a zachází s ním o nic horší než domácí pes. Prostě ho zbožňuje, hrají si spolu a chodí spolu na procházky.

Kira a syn Alidy / Zdroj: goodhouse.ru

„Kira má stabilní psychiku, nereaguje na agresi jiných psů, nevyvolává konflikty. Zachází s dětmi velmi opatrně, a pokud se jí dítě bojí, nepřistupuje k němu.“

Alida si vzala Kiru, když jí bylo 28 dní a okamžitě ji začala socializovat. Chodily do parků, na návštěvy, do obchodů. Žena nosila vlče v náručí nebo vedla na vodítku.

Kira / Zdroj: goodhouse.ru

Majitelka chtěla, aby vlčice zvykla na neobvyklé pachy, hluk, davy lidí. Proces byl obtížný, ale bylo to nutné, aby mohla Kira žít pokojně ve městě mezi lidmi.

Když žena venčí vlka, lidé na ulici jsou zděšení a potěšení. Kladou stovky otázek a žádají, aby se nechali vyfotografovat. Alida je vždy připravena odpovědět na otázky a podělit se o své zkušenosti. A Kira je připravena pózovat pro snímky.

Alida a Kira / Zdroj: goodhouse.ru

PSALI JSME: JAKO VLK PŘEZDÍVANÝ ŠEDÝ ZACHRÁNIL MALÉHO CHLAPCE

PŘIPOMÍNÁME: JAK SE OPUŠTĚNÁ LIŠKA ZMĚNILA ZA POUHÝ MĚSÍC S LIDMI

Share