Dítě bylo ponecháno v hromadě odpadků vlastní matkou: Našla se ale žena, která ho zachránila

Specialistka na rekreaci a wellness Sarah Conk odjela jako dobrovolnice na Haiti. Po ničivém zemětřesení v roce 2010 skončilo na ulici mnoho lidí z této země, včetně malých dětí, které přišly o rodiče. Vládla zde chudoba, smutek a nemoci. Sára začala pracovat v dětském lékařském centru Danity. Právě tam došlo k osudovému setkání.

Niki / Zdroj: goodhouse.ru

Jednou na kliniku vstoupila mladá žena s tříměsíčním dítětem. Při jednom pohledu na holčičku bylo jasné, že jen terapeutické postupy nestačí, je zde nutná závažnější lékařská pomoc.

Malá Niki měla obrovskou hlavu, což bylo zjevnou známkou hydrocefalie. Jedná se o nebezpečný stav, kdy se v mozku hromadí přebytečná tekutina a zvyšuje se intrakraniální tlak. Procento přežití u dětí narozených s hydrocefalií je pouze 3%.

Niki / Zdroj: goodhouse.ru

Pokud je pomoc poskytnuta včas, existuje šance na zotavení. Ale v případě Niki byl drahocenný čas ztracen. Sarah pro holčičku okamžitě zorganizovala konzultace s neurochirurgy a začala ji brát k lékařům. Oni jezdili z Arrondisman d’Ouanaminte, kde byla nemocnice, do hlavního města Haiti Port-au-Prince.

Sarah a Niki / Zdroj: ilovehobby.club

Když uplynula doba zotavení, zavolal nemocniční personál Sarah a řekl, že si pro holčičku nikdo nepřijde. Mladá žena, která ji přivedla na kliniku, byla biologickou matkou Niky, ale nijak nespěchala, aby dceru vzala domů. Haiti je plné pověr a předsudků o fyzické ošklivosti a matka se za své dítě styděla.

Niki byla sice propuštěna, ale doma dlouho nežila. Po několika měsících se stav holčičky zhoršil: nejedla téměř nic a trpěla novými záchvaty bolestí. Sarah nabídla matce pomoc s péčí o Niki, ale ta brzy zcela přestala komunikovat. Aniž by za týden dostala jediný telefonát, Sarah se rozhodla, že za nimi přijde sama. Matka nebyla doma: odešla a nechala jedenáctiměsíční dceru ležet uprostřed odpadku.

Sarah a Niki / Zdroj: goodhouse.ru

Téměř roční dítě vážilo necelé tři kilogramy, z nichž polovina byla voda nahromaděná v lebce. Sarah měla jasno: nemohla tam nechat holčičku. Když se její matka vrátila, nabídla jí, že si Niki oficiálně ji adoptuje. Žena souhlasila bez váhání.

Všechny právní formality byly vyřízeny během několika dní. Do té doby začaly holčičce selhávat vnitřní orgány. Lékaři se vážně báli, že se Niki nedožije svých prvních narozenin. Ale dny plynuly a holčička pokračovala v boji. Sarah jí říkala „Niki malá bojovnice“ a udělala vše pro to, aby se cítila lépe.

Sarah a Niki / Zdroj: goodhouse.ru

Podle lékařů, u Niku přežilo pouze 5% mozku, vyčerpání těla kvůli podvýživě dosáhlo extrémního stupně. Sarah se ale podařilo přivolat z USA zdravotníky, kteří dítěti podávali nitrožilní výživu, a to prostřednictvím kapačky.

Sarah a Niki / Zdroj: goodhouse.ru

Tak to bylo půl roku. V květnu 2015 Sarah a Niki opustili Haiti. V Americe holčička podstoupila další operaci, po které se obvod hlavy holčičky zmenšil o 5 centimetrů.

Sarah a Niki / Zdroj: goodhouse.ru

„Nech slzy stranou! Nicky dnes pracovala s novým fyzickým terapeutem. Neměla přežít takovou podvýživu, ale dnes ona sama stála! Neměla by znovu nabýt vědomí poté, co její hydrocefalus nebyl tak dlouho léčen, ale dnes zvedla hlavu,“ napsala Sarah.

Niki / Zdroj: ilovehobby.club

Přestože má Niki ještě spoustu zdravotních problémů, její nová maminka je přesvědčená, že to nejhorší mají za sebou.

Holčička žije se Sarah a jejím přítelem v jižní Louisianě, roste a stává se silnější, navzdory svému strašnému osudu.

Niki / Zdroj: ilovehobby.club

PSALI JSME: CIZINEC TAJNĚ NATÁČEL DÍVKU V SUPERMARKETU: JAK VŠE DOPADLO

PŘIPOMÍNÁME: ŽENU VYHODILI Z LETADLA KVŮLI NEVHODNÉMU OBLEČENÍ: CO MĚLA NA SOBĚ

Share