Děti každý den utíkaly ze školy. Rozhodla jsem se zjistit, co se stalo

Jsem třídní učitelka 9. třídy. Chci vám říct svůj malý příběh. Před měsícem jsem si všimla, že během velké přestávky polovina třídy utíkala ze školy a někam chodila …

„Kouří!“ hádala jsem. Byli mezi nimi většinou chlapci, takže jsem nepochybovala, že mám pravdu.

Žáci / Ilustrační foto / Zdroj: news76times.com

Je ale zvláštní, že po návratu vůbec nepáchli cigaretami! Zajímalo mě, kam chodí „moje“ děti, a rozhodla jsem se je nepozorovaně následovat.

Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že přistoupili k staršímu muži, kterého jsem neznala, obklopili ho, opatrně ho posadili na lavičku poblíž školy a nakrmili ho jídlem, které s sebou přinesli. Někdo mu nalil horký čaj z termosky.

Žáci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ukázalo se, že se jedná o bezdomovce, kterému se moji chlapci rozhodli pomoci! Utrácejí kapesné, aby ho zachránili před hladem. Dívala jsem se na ně a plakala.

Téhož dne jsem šla k řediteli naší školy a přesvědčila jsem ho, aby k nám vzal tohoto muže jako strážce. Takže díky žákům dostal bezdomovec nejen práci, ale také střechu nad hlavou. Jsem hrdá na „své“ děti!

PSALI JSME: PERSONÁL RESTAURACE NEVIDOMÉ DÍVCE DOJEMNĚ POBLAHOPŘÁL K NAROZENINÁM POMOCÍ BRAILLOVA PÍSMA

PŘIPOMÍNÁME: BYL TO NEPŘÍJEMNÝ PŘÍBĚH SE SNAHOU POMOCI SOUSEDŮM S MNOHA DĚTMI: UPLYNULO 15 LET, ALE I VZPOMÍNÁNÍ NA TO JE OTRAVNÉ

Share