Byl to nepříjemný příběh se snahou pomoci sousedům s mnoha dětmi: Uplynulo 15 let, ale i vzpomínání na to je otravné

Pokud pro někoho uděláte dobrý skutek, rozhodně to není pouze z vděčnosti. Chcete někoho udělat lepším, šťastnějším a pomoci mu. Potřební potřebují vděčnost, protože je to jediná měna, kterou mají k dispozici. Jedině to ukazuje, zda jsou ještě hodnými lidmi, nebo zda jsou ochuzeni i na duchu.

Početná rodina / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

A buďme upřímní: člověk stále čeká na vyjádření vděčnosti. Jen tak poznáte, zda jste pomohli hodným lidem, nebo jste jen rozházeli korálky.

Nenávist a hněv v reakci na snahu udělat něco dobrého mohou být trapné. Pohrdání, podráždění – ale proč pak žádat o pomoc?

Šaty na míru / Zdroj: optim1stka.ru

Když jsem začínala se šitím, šila jsem šaty, spodní prádlo ve velikostech dle přání a rychle jsem si získala vděčné zákazníky. A každý měsíc jsem ušila jedny elegantní šaty pro nějakou početní rodinu.

Šaty na míru / Zdroj: optim1stka.ru

Nechala jsem zprávu na městském online fóru, že pomáhám tímto způsobem, komu je to nutné – ať mi pošle zprávu. Rodiny s mnoha dětmi mi nechávaly přání a já jsem pro vybrané lidi přichystala šaty jako dárek.

Šaty na míru / Zdroj: optim1stka.ru

Mým úkolem bylo, aby dívky měly krásné šaty. Sama jsem v dětství neměla téměř žádné, všechny jsem zdědila po nejstarší sestře. A vše, co bylo koupeno pro mě osobně, mi udělalo radost.

Šaty na míru / Zdroj: optim1stka.ru

Tak jsem šila. Nosila jsem je přímo ke dveřím, prostě jsem je šla odevzdat osobně.

Vyšla první matka. Zamumlala své „děkuji“, jako by ji k tomu někdo nutil, popadla tašku a zmizela. Už se nikdy neozvala.

Šaty na míru / Zdroj: optim1stka.ru

O měsíc později jsem přinesla šaty na ramínko, zabalené. Chtěla jsem vidět reakci, ale byla trochu falešná.

Šaty na míru / Zdroj: optim1stka.ru

Třetí matka začala hledat značku oblečení, čímž jsem si všechno ujasnila. Řekla jsem: „Je to ruční práce, můj model a šití na míru.“

Šaty na míru / Zdroj: optim1stka.ru

Čtvrtá přišla naštvaná. Zeptala jsem se, co se jí nelíbí. Doufala jsem, že uslyším něco konstruktivního, třeba o střihu nebo nepohodlném zapínání. Ale dostal jsem upřímnou odpověď:

„Byla jsem donucena uživateli na internetovém fóru abych to vzala. Ale raději si vezmu peníze, když jste tak laskavá.“ To byl konec mé charitativní činnosti, a jak krásný to byl nápad! Všechny náklady byly na mně, chtěla jsem lidem pomáhat.

Šaty na míru / Zdroj: optim1stka.ru

Jednu věc stále nechápu – proč teda žádali o pomoc?

PSALI JSME: MAMI, ROZHODL JSEM SE DÁT SVŮJ OBĚD SPOLUŽÁKYNI. VŽDY MÁ HLAD A JEJÍ RODINA NIKDY NEMÁ PENÍZE

PŘIPOMÍNÁME: „ŘÍDÍŠ STEJNĚ JAKO VAŘÍŠ“: ŽENA CHTĚLA ODVÉZT RODIČE SVÉHO MANŽELA NA STANICI

Share