Desetiletý chlapec překonal 2.700 km na cestě z Itálie do Anglie: udělal to, aby mohl obejmout babičku

Desetiletý chlapec jménem Romeo Cox se proslavil díky své cestě dlouhou 2,700 km. Romeo chtěl během pandemie navštívit svou 77letou babičku. Na Sicílii, kde je jeho nový domov, byly zrušeny všechny lety do Anglie. Žádné omezení však mladíka na cestě za svým cílem nezastavilo.

Romeo Cox / Zdroj: lime.energy

„Babičku jsem neviděl už rok a půl, tak jsem tajně od všech přišel s plánem, s nímž se mi podařilo organizovat vytoužené setkání,“ říká chlapec.

Romeo se podařilo přesvědčit své rodiče, aby ho pustili na cestu za babičkou. Poté, co chlapec získal souhlas rodičů, důkladně přistoupil k vypracování plánu této cesty.

„Nakreslil jsem mapu a rozhodl jsem se, že půjdu pěšky nebo poplují na lodi. Pouze tyto způsoby neznečišťují životní prostředí. Také jsem se rozhodl vzít s sebou otce. Na takové cestě by se mi určitě hodil dospělý člověk.“

Romeo Cox na své cestě za babičkou/ Zdroj: lime.energy

Phil Cox, 46letý režisér a novinář, nebyl nadšený touto myšlenkou. Philova první zkušenost ve své práci byl ve válce, dělal reportáže z válečného místa, takže mu cesta v terénu připomněla ty hrozné dny.

Romeo a Phil zahájili svou cestu 20. června. Prošli Itálií, Švýcarskem a Francií. Museli spát hodně nocí pod hvězdami. Během cesty se kluci bránili smečce divokých psů, dvakrát se ztratili, chodili v mokrých botách, čelili agresivnímu oslíkovi a strávili trochu času v uprchlickém táboře. Navzdory všemu pokračovali ve své cestě.

21.září se otec se synem dostali na Trafalgarské náměstí v Londýně. Tam strávili povinné dva týdny izolace a teprve poté se jim podařilo cestu dokončit.

Romeo Cox na své cestě za babičkou/ Zdroj: lime.energy

Romeo se konečně dostal do domu babičky Rosemary.

„Cítím se tak unavený, jako bych byl 100 let starý, ale stálo to za to,“ řekl chlapec.

Jakmile se otec se synem ocitli u Rosemaryho domu, Romeo na všechno okamžitě zapomněl a spěchal ke své babičce, protože na toto setkání čekal tak dlouho.

Romeova babička si nedokázala ani představit, kolik toho musel její vnuk projít, aby se mohl s ní vidět.

Romeo Cox na své cestě za babičkou/ Zdroj: lime.energy

„Od začátku jsem nevěřila, že můj vnuk se chystá na tuto úžasnou cestu. Jménem všech babiček tohoto světa chci poděkovat svému Romeovi. Udělal slušný čin a jsem na něj nekonečně pyšná,“ poznamenala. Rosemary je plná láska a hrdost na svého chlapce.

PSALI JSME: MUŽ SI KOUPIL VETCHÝ DŮM A 3 ROKY HO RENOVOVAL: VŠECHNO UDĚLAL SÁM A UKÁZAL VÝSLEDEK PO REKONSTRUKCI

PŘÍPOMÍNÁME: V OPUŠTĚNÉM DOMĚ MEZI ŠPÍNOU NA STARÉM KOBERCI PES KŇUČEL HLADEM

Share