David Svoboda uvedl, že Rusko využívá Ukrajinu jako můstek na Západ: historik prozradil, čím Ukrajina jiné země překvapila

Historik a ukrajinista David Svoboda uvedl, že vzdor Ukrajiny proti ruské armádě neumožňuje přiblížení Ruska k dalším zemím. Dle jeho slov Vladimir Putin vnímá tuto válku jako apokalyptický střet se Západem. Expert také dodal, že Ukrajina je nyní mnohem „západnější“ stát než mnoho jiných. Informuje o tom ČT24.

Svoboda říká, že Ukrajina mnohé země a lidi překvapila, protože se o této zemí šířilo mnoho ruských lží, že je to úplně korumpovaná a rozvrácená země. Ukrajinci ale nyní předvedli velké odhodlání, morálku a bojové schopnosti.

David Svoboda / Zdroj: youtube.com

„NATO by mělo spíš samo prosit, aby mohlo vstoupit do Ukrajiny, než aby Ukrajina musela ťukat na brány NATO,“ zdůraznil historik.

David Svoboda je přesvědčen, že aktuální válka je na etapy a Rusko bere Ukrajinu jenom jako můstek k přesunu na Západ. Dalšími zeměmi, kam může Putin zaútočit je prý Pobaltí.

David Svoboda / Zdroj: youtube.com

V tom případě by Rusko podle Svobody mohlo zapojit jaderné vydírání.

Ukrajinista je přesvědčen, že ruský prezident chce obnovit sféru vlivu, kterou měl Sovětský svaz. Ukrajinu by prý nejraději demontoval jako stát a Rusko ji chce úplně zničit.

Vladimir Putin/Zdroj: youtube.com

Historik míní, že Rusko nemůže přežít oddělení Ukrajiny a její snahu jít na Západ. Podle Svobody Ukrajinci dobře ví, že pokud se nebudou integrovat do západního světa, hrozí jim smrt a zkáza.

PSALI JSME: VĚRA JOUROVÁ UVEDLA, ŽE OSTŘIŽENÍ SE OD RUSKÉHO PLYNU JE ÚKOLEM ČÍSLO JEDNA: EUROKOMISÁŘKA PROZRADILA, JAKÉ PŘÍPRAVY K TOMU PROBÍHAJÍ

PŘIPOMÍNÁME: PLATY ROSTOU, ČEŠI DOSTÁVAJÍ VÍCE PENĚZ: REÁLNÉ MZDY VŠAK KVŮLI VYSOKÉ INFLACI KLESAJÍ

Share