David Rath byl převezen do brněnské věznice: možná bude působit jako lékař

Český lékař, bývalý ministr zdravotnictví a bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath byl v roce 2019 odsouzen za korupci. Byl odsouzen k sedmi letům vězení. Na internetu se objevily informace, že bude pracovat v brněnské vězeňské nemocnici. Informoval o tom web iprima.cz.Jeho advokát Adam Černý uvedl, že David Rath už byl převezen do Brna. Také mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová řekla, že bezpečnostní sbor planuje zařadit dalšího lékaře z vězňů.

Petra Kučerová uvedla, že nyní je nedostatek zdravotnického personálu, proto chtějí využít potenciál odsouzených. Neřekla ale, kdo bude novým lékařem.

David Rath / Zdroj: youtube.com

Přesto však řekla, že tento nový lékař bude pracovat praktickým lékařem pod dohledem civilního lékaře. Možná bude pomáhat pacientům s koronavirem.

V Brně pracuje ve věznici jeden lékař s pacienty s koronavirem. Pracuje tam zhruba dva měsíce. Podle informací z některých médií by to mohl být Petr Kott. Byl zadržen společně s Rathem v korupční kauze a pak odsouzen.

David Rath / Zdroj: youtube.com

Nedostatek zdravotníků ve věznicích je nyní velkým problémem zejména v době epidemie koronaviru. Proto potřebují k práci vězně, kteří mají lékařské diplomy.

Podle Petry Kučerové ve věznicích dříve pracovali odsouzení lékaři, ale naposledy to bylo dávno. Ale nemohli pracovat lékaři, kteří byli odsouzeni za něco, co souviselo s jejich oborem.

David Rath / Zdroj: youtube.com

David Rath byl zadržen v roce 2012. Tehdy u něj našli v krabici od vína sedm milionů korun. V roce 2019 byl odsouzen a nejprve si šel odpykat trest do věznice v Teplicích.

Pak byl převezen do Ruzyně. Jeho advokát v úterý uvedl, že jeho klient už byl převezen do Brna.

David Rath / Zdroj: youtube.com

Bývalý ministr zdravotnictví se od počátku věznění zajímal, zda by mohl pracovat jako lékař. Tehdy ale Vězeňské služby vysvětlovali, že vězněný lékař nemůže působit ve svém oboru.

Je však pravděpodobně, že existují určité způsoby, jak zaměstnat vězněné lékaře ve vězeňských nemocnicích.

PSALI JSME: NOVINÁŘKA SE DOZVĚDĚLA, JAK UKLIDIT DŮM ZA 3 MINUTY A BYLA PŘÍJEMNĚ PŘEKVAPENA VÝSLEDKEM: TIP SE HODÍ I TĚM NEJVĚTŠÍM LENOCHŮM

PŘIPOMÍNÁME: KATEŘINA BROŽOVÁ DNES SLAVÍ 53. NAROZENINY: VYPADÁ STEJNĚ JAKO PŘED 20 LETY A PROZRADILA, CO JE JEJÍM TAJNÝM TRIKEM

Share