ČSSD schválila kandidátky do voleb: kde budou kandidovat známí sociální demokraté Jan Hamáček a Jana Maláčová

Vedení České strany sociálně demokratické v pátek schválilo kandidátky do sněmovních voleb. Mluvčí ČSSD Eva Gregorová uvedla tuto informaci pro ČTK. Kde budou známí zástupci této strany kandidovat?

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Volební program této politické síly se bude jmenovat Spravedlivá země, bezpečná budoucnost. Samotný program zástupci strany představili už dříve.

Předseda ČSSD a šéf resortu vnitra Jan Hamáček v pátek řekl, že je rád, že se k nim připojilo mnoho zajímavých lidí. Je také rád, že se těmto lidem líbí jejich volební program i výsledky jejich práce.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Upozornil také, že v posledních letech, kdy byli členové jejich strany ve vládě, pracovali pro občany. Lidé se proto podle něj mohou spolehnout na jejich politickou sílu.

Nejkontroverznější byla kandidátka ČSSD v Praze. Původně měl v české metropoli kandidovat exministr zahraničí Tomáš Petříček. Po dubnovém sjezdu se ale nestal předsedou strany a také poté byl odvolán z postu ministra. Proto byla jeho kandidatura v hlavním městě stažena.

Matěj Stropnický / Zdroj: youtube.com

Nyní bude v Praze kandidovat ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Na druhém místě v české metropoli bude kandidátem za ČSSD nestraník Matěj Stropnický, který byl v minulosti šéfem strany Zelených.

Vladimír Špidla / Zdroj: youtube.com

Kromě toho bude v hlavním městě dalším kandidátem za ČSSD i bývalý předseda vlády Vladimír Špidla. Byl premiérem v letech 2002 až 2004 a vykonával funkce i dalších ministrů.

Roman Onderka / Zdroj: youtube.com

Jihomoravský kraj byl druhým místem, kde došlo ke změnám na jejich kandidátce. Původně tam měl být na první pozici starosta městské části Brno-Líšeň Břetislav Štefan. Nyní tam místo něj bude lídrem poslanec Roman Onderka.

Předseda strany Jan Hamáček bude kandidovat ve Středočeském kraji a šéf resortu kultury Lubomír Zaorálek v Moravskoslezském kraji.

Lubomír Zaorálek / Zdroj: youtube.com

Sociální demokraté plánují v pondělí uspořádat tiskovou konferenci, na které představí všechny lídry kandidátek.

PSALI JSME: “POKUD SE EPIDEMIE ROZJEDE, BUDEME TAM, KDE JSME BYLI”: MILAN KUBEK PROMLUVIL, JAK DŮLEŽITÉ JE OČKOVÁNI PRO OBYVATELE ČESKA

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ ZVEŘEJNIL PLÁN REVOLUCE V ČESKÉM ZDRAVOTNICTVÍ: PLATY PRO ZDRAVOTNÍKY JAKO V NĚMECKU A BONUSY PRO PACIENTY

Share