Andrej Babiš zveřejnil plán revoluce v českém zdravotnictví: platy pro zdravotníky jako v Německu a bonusy pro pacienty

Předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš by chtěl v Česku udělat revoluci ve zdravotnictví. V rámci toho by mohlo jít o elektronický objednávkový systém, bonusy pro lidi za absolvování lékařských prohlídek a také o platy pro lékaře, které jsou nyní v sousedním Německu. Píše o tom server iDNES.cz.

To bylo napsáno v jeho knize s názvem Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš na začátku této knížky napsal, že letos na podzim to bude naposledy, co kandiduje do dolní komory Parlamentu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér hodlá v Česku rozvíjet systém zdravotnictví a chce tomu věnovat dostatečnou pozornost. Například by chtěl, aby člověk měl možnost přijít k lékaři v termínu, který si sám vybere.

Podle něj by bylo možné si termín rezervovat přes internet nebo prostřednictvím videohovoru. Ale hlavní je, že to udělá člověk sám a přijde, až se sám rozhodne.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Vysvětlil to tím, že občané platí zdravotní služby ze svých peněz, takže asi každý by chtěl nějaké zlepšení. Upozorňuje také na to, že je potřeba, aby bylo dostatečné množství nejmodernějších a nejlepších léků.

Cílem českého zdravotnictví by podle něj mělo být předcházení nemocí. K tomu by bylo dobré, aby lidé chodili pravidelně na lékařské prohlídky.

Zdravotníci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle premiéra by za to lidé mohli dostávat nějaké bonusy, například finanční nebo věcné.

V knize Andrej Babiš dodává, že péče o zdraví je úkolem nejen zdravotníků, ale také každého člověka. Takže ti, kteří dodržují všechna doporučení svých lékařů by měli být nějak odměněni.

Andrej Babiš / Zdroj: gettyimages.com

Předseda vlády navíc říká, že Česko potřebuje více zdravotníků. „A proto pro ně chci platy, jako mají v Německu,“ uvedl Andrej Babiš. Takové změny by se daly nazvat revolucí v českém zdravotnictví.

PSALI JSME: „V TUTO CHVÍLI SE ČESKOU POPULACÍ URČITĚ ŠÍŘÍ NOVÁ VARIANTA VIRU“ : LADISLAV DUŠEK ŘEKL, KDY DELTA MUTACE NAHRADÍ PŘEDCHOZÍ VARIANTU KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: HNUTÍ SPD PŘEDSTAVILO NOVOU HYMNU: NAZPÍVAL JI PETR KOLÁŘ

Share