Co zaplatila Angelika, markýza andělů za svůj úspěch: Jak dnes vypadá kráska Michèle Mercier

1. ledna oslavila Michèle Mercier 82. narozeniny. Jak dnes vypadá a co dělá tato krásná herečka?

Michèle Mercier (vlastním jménem Jocelyne Yvonne Renée Mercier) na rozdíl od převládajícího stereotypu nikdy nechtěla být herečkou. Dívka snila o tom, že se stane baletkou. Osud však rozhodl jinak.

Angelika / Zdroj: takprosto.cc

V roli Angeliky chtěl producent jednu z hlavních krásek dvacátého století Brigitte Bardotovou. Nabídnutou roli herečka ale odmítla.

Výsledkem bylo, že roli dostala brunetka Mercier. A rozhodujícím faktorem zde byla výbušná povaha herečky.

Angelika / Zdroj: takprosto.cc

Výbuch hněvu zachycený kamerou přesvědčil všechny, že je před nimi skutečná Angelika, temperamentní, svůdná, drzá a nezkrotná. Tmavovlasá herečka však musela hrát v parukách, které prostě nenáviděla.

Popularita filmové ságy o Angelice přinesla Michèle Mercier nejen světovou slávu, ale také hořké zklamání. Stala se rukojmí jedné úspěšné role.

Angelika / Zdroj: news.myseldon.com

„Režiséři mě přestali vnímat jako kdokoli jiný než ona. Angelika je pro mě tedy osudem, triumfem a kletbou,“ smutně uvedla hvězda v jednom rozhovoru.

Muži, s nimiž se snažila založit rodinu, v ní také viděli Angeliku. Všechny její milostné poměry nevyhnutelně skončily skandálním rozchodem. Poslední její partner, skutečný italský princ, také nesplnil očekávání hvězdy.

Michèle Mercier / Zdroj: takprosto.cc

„Jela jsem s ním do Itálie, kde jsme se měli vzít, ale on se najednou dramaticky změnil a rozešel se se mnou. Takže jsem od mužů neviděla nic dobrého. A v určitém okamžiku jsem se rozhodla, že je lepší být sama,“ přiznala herečka.

Čas byl nemilosrdný. Nepodařilo se jí vytvořit silnou rodinu, nemá děti. Kromě toho byl v roce 2016 Michèle diagnostikován melanom.

Michèle Mercier / Zdroj: takprosto.cc

„Někteří lidé pláčou, když se o takové diagnóze dozvědí, ale já zůstávám silnou,“ říká nezkrotná Angelika.

Stejně jako její postava se Mercier nikdy nevzdává a nezoufá. A vždy si budeme pamatovat nádhernou Michèle jako standard krásy, ženskosti a šarmu, skutečnou legendu světové kinematografie.

Michèle Mercier / Zdroj: world-today-news.com

PSALI JSME: “TROUFÁM SI ŘÍCT, ŽE JSEM SKVĚLÝ TÁTA”: JAK PO 25 LETECH SE ZMĚNILA HVĚZDA DIVOKÉHO ANDĚLA

PŘIPOMÍNÁME: NESTÁRNOUCÍ KRÁSA: JAK DNES VYPADÁ HVĚZDA FILMU ZKROCENÍ ZLÉHO MUŽE ORNELLA MUTI

Share