Co se stane, když je žena 50+ dlouho bez vztahu

S manželem jsme se rozvedli před rokem, a dost špatně. Během této doby jsem nedokázala navázat kontakt s jiným mužem, velmi se bojím bolesti, kterou jsem zažila od rozchodu s manželem. Teď je mi 50 let a začala jsem si všímat, že mě samota velmi ovlivňuje a to negativně.

Žena / Zdroj: topfakty.com

Za prvé, začala jsem se distancovat. I když v práci se mnou nějaký muž začíná mluvit, za každou cenu se snažím uniknout rozhovoru. Dříve jsem si od mužů snadno přijímala komplimenty, teď se cítím trapně a červenám se. Cítím se líp sama. Tak se cítím bezpečně.

Žena / Zdroj: topfakty.com

Za druhé, začala jsem myslet jen na sebe, dříve jsem se téměř nezabývala sama sebou, v hlavě byla péče o manžela, děti a všechno kolem. Teď se starám jen o sebe a cítím za to nějakou vinu, je pro mě neobvyklé.

Žena / Zdroj: topfakty.com

Za třetí, mám neustále depresivní stav. Velmi bych chtěla spadlou do objetí muže a nechala si slyšet, že všechno bude v pořádku. Mám sice podporu kamarádek a dětí, ale to není ono, nechci trávit všechny večery sama. Je pro mě také dost neobvyklé, že na mě doma nikdo nečeká.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Určitě existují výhody a nevýhody toho, že jsem sama, ale já nechci takhle žít. Doufám, že se mi jednou podaří vybudovat silný vztah s mužem a dokonce založit rodinu. Nebojím se svého věku, myslím si, že to mě ještě čeká v budoucnu, vždyť jsem krásná a inteligentní žena.

Pár / Zdroj: topfakty.com

PSALI JSME: NELA BOUDOVÁ UŽ NENÍ SAMA, MÁ PARTNERA: „NELA SAMA ŘÍKALA, ŽE JEŠTĚ NIC TAK SILNÉHO NEPROŽILA,“ UVEDL ZDROJ

PŘIPOMÍNÁME: ZMĚNIL SE K NEPOZNÁNÍ: JAK TEĎ ŽIJE A VYPADÁ VÍTĚZ EUROVIZE 2014 CONCHITA WURST

Share