Co se nesmí dělat se sporákem během čištění: Tipy, jak zvolit čisticí prostředek dle povrchu

Promluvme si o tricích, díky kterým bude čištění sporáku mnohem snazší. Navíc dozvíte se o tajemství, jak přestat trávit hodně času u čištění.

Čištění/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Na sporáku, jako na mapě, si můžete přečíst, co jste jedli v posledních dnech. Nastal čas – není to nejpříjemnější, ale nezbytná část práce v kuchyni je před námi – čištění sporáku. Pokud však budete vědět pár tajemství, bude čištění sporáku mnohem jednodušší.

Čištění/Zdroj: lime.energy

5 zákazů:

1. Nezačínejte sporák čistit ihned po použití, protože pokud je sporák horký, není těžké se spálit a v případě sklokeramiky může spěšné čištění horkého povrchu způsobit změnu barvy. Před čištěním je také důležité odpojit sporák od elektřiny

2. Nesmíte zapomenout na rukavice. Ať už je váš čisticí prostředek jakýkoli, vaše ruce jsou již neustále pod tlakem

3. Neškrábejte tuk nožem nebo tvrdými houbami. Stoprocentně dojde k poškození povrchu

4. Musíte zkontrolovat materiál kuchyňského náčiní, aby nezanechat škrábance

5. Během čištění musíte vzít v úvahu typ sporáku

Druhy desek – jaký druh „chemie“ a příslušenství zvolit?

Je důležité znát typy desek, protože každý má své vlastní charakteristiky péče a k tomu patří speciální čisticí prostředky – vše závisí na typu sporáku.

Čištění/Zdroj: lime.energy

Smaltovaný povrch od nás očekává jemné zacházení, zatímco se dobře hodí k čištění obyčejnou sodou s čisticím prostředkem nebo práškem rozpuštěným ve vodě. Musíte se jen ujistit, že v roztoku nejsou žádné velké částice, jinak by poškrábaly sporák.

Čištění/Zdroj: lime.energy

Sklokeramický povrch. K čištění „starých“ skvrn zde používají škrabky a speciální čisticí prostředky. S mýdlovými roztoky buďte opatrní, jejich zbytky mohou po zahřátí sporák změnit barvu povrchu.

Čištění/Zdroj: lime.energy

Nerezová ocel dává přednost tekutým a krémovým výrobkům. Je lepší otřít měkkou houbou nebo hadříkem. Pak na povrchu nebudou žádné škrábance. Je dobré mít na skladě utěrky z mikrovláken, které lze použít k odstranění šmouh po vyčištění.

Čištění/Zdroj: lime.energy

Domácí prostředky jsou mnohem levnější než profesionální čisticí prostředky. Navíc jsou vždy po ruce. Zde jsou vaši věrní pomocníci v boji proti mastnotě a špíně:
mýdlo na praní;
horká voda;
soda;
amoniak;
ocet.
Je lepší nechat takový roztok na povrchu přibližně půl hodiny a pak utřít jemnou utěrkou.

ČTĚTE TAKÉ: ZKUSILA JSEM NEOBVYKLÝ TIP Z INTERNETU: NEOČEKÁVALA JSEM TAKOVÝ VÝSLEDEK PŘI PRANÍ VĚCI S IGELITKOU

PSALI JSME: 6 TIPŮ, JAK VYCHOVÁVAT SEBEVĚDOMOU A ŠŤASTNOU DCERU

Share