Co je třeba vědět při výběru psa z útulku: Důležité tipy a upozornění

Vzít psa z útulku nebo vyzvednout na ulici je slušný a zodpovědný čin. Co potřebujete vědět, než si pořídíte domácího mazlíčka?

Pes / Zdroj: pets.24tv.ua

Výhody vzít psa z útulku

Pracovníci útulku mohou pomoci vybrat vhodného domácího mazlíčka mezi mnoha psy. Také podpoří a poskytnou cenné rady, které pomohou v péči a výchově nového člena rodiny.

V útulku, kde se o zvířata skutečně stará zkontrolují, aby pes prošel všemi lékařskými kontrolami, měl očkování a byl také chráněn před blechami nebo červy.

Pes / Zdroj: pets.24tv.ua

Nejdůležitější je vzít zvíře z útulku, pomoci mu mít šťastný život, který bude naplněn láskou a péčí.

Na co je důležité pamatovat

Pro plnohodnotnou péči o domácího mazlíčka nestačí pouze skutečnost, že jste připraveni dát mu lásku a péči. Na rozdíl od koček, psi mnohem více potřebují pozornost svých majitelů, protože potřebují každodenní trénink a zajímavé dynamické hry. Proto je třeba okamžitě pochopit, zda máte dostatek času na uspokojení všech emocionálních, psychologických, sociálních a fyzických potřeb zvířete.

Dospělí a starší psi často mají už své vlastní návyky a model chování, který je obtížné změnit. Je to možné, nicméně je zapotřebí spousta času, aby se pes dokázal přizpůsobit životu s novou rodinou.

Pes / Zdroj: pets.24tv.ua

Péče o zvíře je velmi spojena s finančními náklady. Například pojištění, návštěvy veterináře a nákup krmiva. Takže musíte pochopit, že to můžete zaplatit.

Toulavý pes

Pokud se rozhodnete přijmout toulavého psa, musíte pochopit řadu nuancí tohoto rozhodnutí.

Měli byste se ujistit, že pes nemá majitele. Na to se můžete zeptat sousedů, vylepit reklamy nebo se pokusit něco zjistit od veterináře.

Pes / Zdroj: pets.24tv.ua

Pokud má pes mikročip, lékař může provést jeho skenování, aby získal informace o majiteli. V případě, že není možné najít majitele, můžete si psa klidně nechat.

Než přivedete psa domů, požádejte veterináře, aby provedl kompletní lékařskou prohlídku, aby se ujistil, že zvíře je zdravé a nevyžaduje léčbu.

Nezáleží na tom, jestli jste si vzali psa z útulku nebo jste ho vyzvedli na ulici, v každém případě vás čekají velké změny v životě. A také spousta šťastných okamžiků spojených s komunikací s novým chlupatým kamarádem.

Štěně / Zdroj: pets.24tv.ua

PSALI JSME: ZDA MUSÍ ŽENA ODPRACOVÁVAT V KUCHYNI SVŮJ POBYT V BYTĚ MUŽE

PŘIPOMÍNÁME: „KAM JDEŠ“: JAK PES REAGOVAL NA NEVHODNÉ OBLEČENÍ SVÉ MAJITELKY

Share