Co by se mělo vědět o psychologii koček

Konečně jste si pořídili dlouho očekávanou kočku a těšíte se na četné radosti z toho, že se s ní budete bavit a mazlit. Nečekaně však narážíte na situaci, kdy zvíře reaguje na vaše činy jinak, než byste si přáli. Co musíte vědět o psychologii koček?

Kočka / Zdroj: binokl.cc

První noc v novém domě bude pro kotě nejtěžší

Kotě je obklopeno podivnými pachy, zrakovými dojmy a zvuky, bude hledat matku, své sourozence.

Uklidněte ho tím, že ho vezmete do rukou, jemně ho pohladíte a láskyplně s ním mluvíte. To je ten okamžik, kdy získáte jeho důvěra a tak bude položen základ vašeho vztahu, na kterém bude od nynějška záležet život kočky v domě.

Kotě / Zdroj: binokl.cc

Věnujte pozornost zvířeti

Často majitelé koček kvůli nedostatku času téměř nevěnují pozornost svým domácím mazlíčkům, věří, že hlačková myš nebo jiné hračky jim zcela nahradí přímou komunikaci s majitelem. To je velká chyba!

S kočkou je třeba mluvit! Je žádoucí mluvit láskyplným, tichým hlasem, i když říkáte cokoli.

Kočka / Zdroj: binokl.cc

Pokud váš rozhovor doprovázíte laskáním, lehkým pohlazením, poškrábáním krku, pak vězte: pro chlupaté zvíře jsou to nejkrásnější okamžiky za celý den!

Nepřipravujte své domácí mazlíčky o možnost „lovit“

Lov pro kočky je přirozeným chováním. Kočka, která žije v bytě, se honí a skáče za pohyblivými hračkami. Kočky se vždy podaří najít spoustu objektů, které můžete sledovat, plížit se nebo lovit je, a tím trénovat své svaly.

Kočka / Zdroj: binokl.cc

Nikdy nekřičte na svou kočku, tím jen děsíte zvíře

Někdy, pokud kočka poškrábá člověka, začne ji „vychovávat“, křičet na ni, lehce mlátit po tváři. To se nesmí dělat. Kočky jsou velmi nervózní a jejich agresivní reakce plní funkci spíše defenzivní. Stav strachu, úzkosti může být eliminován laskáním, dobrým postojem k vašemu domácímu mazlíčku.

Co byste se měli naučit?

Bez lásky, laskavosti, trpělivosti a pozorování nebudete schopni dosáhnout skutečného porozumění mezi vámi a vašimi domácími mazlíčky. K dosažení takového porozumění však potřebujete čas.

Kočka / Zdroj: binokl.cc

PSALI JSME: ZA JAK DLOUHO KOČKA ZAPOMENE NA SVÉ PÁNY: A JAK DLOUHO SI VÁS MŮŽE PAMATOVAT

PŘIPOMÍNÁME: „BUDE TO KOČKA“:ANDREA POMEJE PROZRADILA, KOMU SE PODOBÁ JEJÍ DCERA ANIČKA. ZDĚDILA TOHO HODNĚ I PO SVÉM OTCI JIŘÍM

Share