Chlapec dostal pokutu za to, že neměl na sobě roušku: Bude ale moci zaplatit za 18 let nebo až začne chodit

Pokud by obyvatel městského obvodu Ampang malajského státu Selangor uměl mluvit, rád by vyjádřil své rozhořčení, když dostal pokutu od správy bytového domu.

Kluk dostal pokutu za to, že neměl roušku, když jel s matkou ve výtahu svého domu. Okamžik, kdy došlo k porušení, zachytila bezpečnostní kamera a zcela dokazovala vinu chlapce. Všechno by bylo fajn, jen věk pachatele je jeden rok.

O incidentu informovalo místní policejní oddělení na svém facebookovém účtu a přiložilo snímek s korespondencí matky chlapce a mluvčího správy bytů. Úřad údajně poslal matce fotografii z bezpečnostní kamery a uložil pokutu ve výši 100 ringgitů (asi 530 korun).

Pokuta / Zdroj: medialeaks.ru

Znechucená maminka se začala ptát, kdo poslal fotku z výtahu a vysvětlila, že dítě je ještě příliš malé na to, aby nosilo roušku.

Správa: Co s tou situaci ve výtahu?
Matka: Kdo vám poslal fotku?
Správa: Nikdo neřekl, že ve výtahu není nutné nosit roušku.
Matka: To je pravda, ale problém je, že chlapci je jeden rok.
Správa: COVID-19 nevybírá věk

O čem se dopisovala žena se správou domu / Zdroj: medialeaks.ru

Matka se však neztratila a našla video, kde Malajsijský ministr Datuk Seri Ismail Sabri Jaakob říká, že nošení roušek pro děti je povinné jen od dvou let. To potvrdili i policisté, kteří se o incident podělili.

Ministerstvo obrany vzápětí na tiskové konferenci uvedlo, že kroky vedení byly chybné.

Záběr s kamery / Zdroj: medialeaks.ru

„Nedali jsme žádné pravomoci vedení bytových domů, bytů ani jiných úřadů, aby přijalo opatření k uložení pokuty. To nejsou pravomoci vedení, ale policie.“ řekl ministr.

PSALI JSME: „OSAMĚLÉ DŮCHODKYNI HR0ZILA OBROVSKÁ POKUTA KVŮLI ZCHÁTRALÉMU DOMU“: NEUVĚŘÍTE, CO UDĚLALI SOUSEDI

PŘIPOMÍNÁME: VSTUP DO BARŮ A HOTELŮ V IZRAELI BUDE POVOLEN POUZE OČKOVANÝM

Share