Chápu lidi, kteří své rodiče ve stáří posílají do domovu důchodců

Zdálo by se, že by si za žádných okolností ani nenapadlo, že poslat příbuzného do domovu důchodců by se mohla stát realitou, ale v některých situacích je to nutné.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Matka Kateřiny vždy sama věděla, co je pro ni nejlepší. Neměla ráda lékaře a je považuje za šarlatány, diety a správný životní styl považuje za škodlivost. Žena, vážící 120 kg, nejvíce měla ráda dobré jídlo, dokud lékaři nediagnostikovali cukrovku. To ji však nijak zvlášť nezastavilo. „Nemohu žít bez sladkostí,“ opakovala žena a odmítala pokusy své dcery alespoň nějak vyvážit stravu.

Žena se čas od času cítila hůř, proto byla hospitalizovaná, potom ale se vracela do škodlivého jídla. Její zdraví se zhoršovalo. Lékař jí předepsal inzulín, a když si stěžovala na ztrátu dobré citlivosti rukou a nohou, odpověděli: „Jinak to být nemůže, metabolická porucha, musíte kontrolovat váhu, cukr. “ Jak moc Kateřina neobjasňovala své matce, že případ může skončit gangrénou nohou – a to je častý důsledek cukrovky – bylo jí to jedno.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Nyní je žena v nemocnici a má gangrénu. Je jasné, že ona sama se snažila zařadit svůj život, ale právě Kateřina musí řešit důsledky špatného životního stylu matky.
Neexistuje žádná naděje na uzdravení. Pokud však duševní onemocnění nelze předvídat, je možné pochopit špatné důsledky, způsobené nesprávným metabolizmem.

Ano, člověk nemá rád pocit nevolnosti, ale má rád slabost a závislost na poloze příbuzných? Nebo je v pořádku, že člověk žije pro své vlastní potěšení, nevěnuje pozornost doporučením lékařů a žádostem příbuzných, a pak, když dojde k mrtvici nebo bude odříznuta noha, bude znovu v nejlepší poloze – bude pod dohledem.

Žena/Zdroj: topfakty.com

Kateřina chápe, že bude na svobodě až po matčině smrti. Mezitím – žádná dovolená, víkendy, ale i osobní život. Ano, miluje svou matku a je připravena se o ni postarat ve stáří. Já osobně bych však nemohla odsoudit svou přítelkyni, kdyby uvažovala o předání matky do domovu důchodců.

ČTĚTE TAKÉ: LETNÍ NÁPADY PRO STYLOVÉ ÚČESY PRO ŽENY NAD 50 LET

PSALI JSME: ŽENA NAKRMILA TOULAVÉHO PSA A NEMŮŽE UVĚŘIT SVÝM OČÍM: ZVEŘEJNILA VIDEO, JAK PES PLÁČE ŠTĚSTÍM

Share