Český biatlon slaví světové zlato: Markéta Davidová je novou mistryní světa ve vytrvalostním závodě

Markéta Davidová zúčastnila světového šampionátu, který proběhl ve slovinském městě Pokljuce, kde vyhrála vytrvalostní závod z biatlonu. Markéta poprvé dostala zlatou medaili, kterou zvítězila díky své úžasné a bezchybné střelbě.

Markéta Davidová/Zdroj: youtube.com

Během minulého mistrovství světa největším problémem Davidové byla střelba. Ve dnešní době všechny své chyby opravila a vybílila všech 20 terčů. Po vítěztví se usmívala a kroužili svou hlavou, protože nemohla uvěřit tomu, že střílela bez žádných chyb.

“Markéta Davidová vyhrála zaslouženě. Díky pravidelnému rytmu a dobrému dýchání sestřelila všechny terče,” řekla německé televizi ARD dvojnásobná olympijská vítězka Magdalena Neunerová.

Davidová zvítězila první zlato pro Českou republiku od světového šampionátu z roku 2017. Tehdy zlato zvítězila Gabriela Koukalová. Celkem je to 4.zlatá medaile, kterou Česko získalo na mistrovství světa.

PSALI JSME: V ČESKU VZNIKL MANIFEST HORSKÝCH AREÁLŮ A SPORTOVIŠŤ: „APELUJEME NA VLÁDU, ABY ZMĚNILA POLITIKU ZÁKAZŮ NA POLITIKU KONTROLOVANÉ REGULACE“

PŘIPOMINAME: 60LETÍ MISTŘI SVĚTA BRUSLILI TAK, ŽE PUBLIKUM SE DLOUHO NEMOHLO UKLIDNIT: VIDEO ZÍSKALO SKORO 100 TISÍC ZHLÉDNUTÍ