Ceny benzinu a nafty klesly: Ministerstvo financí plánuje kontrolovat marže prodejců

Když začala invaze Ruské federace na Ukrajinu, začaly v Česku zdražovat pohonné hmoty. Poprvé v tomto období ale ceny nafty klesly. Navíc začaly klesat i ceny benzínu. Informuje o tom CNN Prima News.

Nafta zlevnila o 35 haléřů a nyní je průměrná cena nafty 49,22 Kč. Benzín zlevnil o 54 haléřů, to znamená, že jeho průměrná cena činí nyní 46,54 Kč. Informace o cenách pohonných hmot zveřejňuje společnost CCS.

Čerpací stanice / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle hlavního ekonoma Trinity Bank Lukáše Kovandy naposledy tak prudce klesly ceny v průběhu pár dní před 11 lety.

Ekonom dodal, že v pondělí 14. března cena ropy na burze v Rotterdamu poprvé v tomto měsíci klesla pod tisíc dolarů za tunu. Ceny jsou ale stále vysoké.

Lukáš Kovanda / Zdroj: youtube.com

„Za citelným poklesem cen pohonných hmot v ČR ale stojí také společenský, mediální a politický tlak na zpracovatele, distributory a čerpací stanice,“ řekl Lukáš Kovanda.

Předpokládá, že možná využili paniky ke zvýšení svých marží. Zlevnění pohonných hmot souvisí podle jeho názoru s tím, že podnikatelé začali snižovat své marže.

Resort financí oznámil, že plánuje kontrolovat maržeprodejců benzinu a nafty. Čerpací stanice by od 15. března měly posílat informace o průměrných cenách pohonných hmot.

Psali jsme:„Brzy může Monika oznámit přírůstek do rodiny“: Co Makhmud Muradov skrýval. Skutečný důvod rozchodu

PSALI JSME: PETR FIALA PLÁNUJE ODJET DO KYJEVA: POJEDOU S NÍM DALŠÍ DVA PREMIÉŘI, SETKAJÍ SE SE VOLODYMYREM ZELENSKÝM

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ PROZRADIL, PROČ BYL HOSPITALIZOVÁN: BÝVALÝ PREMIÉR PODĚKOVAL VŠEM ZA PŘÁNÍ ZDRAVÍ A PODPORY

Share