Budoucí pastevečtí psi poprvé vidí ovce: Toto roztomilé video má téměř tři miliony zhlédnutí

Pastevečtí psi odedávna pomáhají pastevcům a chrání ovce před vlky. Jedním z takových plemen je border kolie.

Věděli jste ale, že od prvních dnů jejich života štěňátka a jejich matku berou na pastvinu? Pouze tak existuje šance, že se naučí správně hlídat ovce.

Štěňata / Zdroj: youtube.com

Když jsou štěňatům jen čtyři týdny, poprvé potkají ovce. V tomto věku jsou velmi zvídaví. Ale nejen se dívají, učí se být pastevečtími psy pod vedením své matky.

Štěňata border kolie dělají první kroky ke stádu ovcí. Ovce jsou ale vychovávány tak, že nikoho nechávají přibližovat, ani tak malá štěňata.

Štěňata a ovce / Zdroj: youtube.com

Ale štěňata jsou velmi zvědavá a velmi se zajímají o ovce. Ony mohou projevit agresi a dokonce vyděsit štěňata. Poté, co se ujistí, že jsou psi před nimi, ovce ustoupí. Matka sleduje celý tento proces.

Tehdy lidé určují, které ze štěňat se v budoucnu stane ideálním pasteveckým psem. Pokud se štěně již zajímá o ovce a běhá za nimi, tak má všechny šance stát se dobrým pasteveckým psem, a pokud je malý pes k ovcím lhostejný, tak to nebude mít smysl.

Štěně a ovce / Zdroj: youtube.com

To je výchova štěňata border kolie v Irsku. Mnoho majitelů psů považuje toto plemeno za nejchytřejší na světě. Kromě toho jsou tito psi velmi zodpovědní a jsou připraveni hlídat všechny, například malé děti nebo drůbež.

Ale v bytě se border kolie necítí dobře.

Chtěli byste takového přítele?

PSALI JSME: ŠTĚNĚ HUSKY SE ROZHODLO POHÁDAT SE S MAJITELEM, VTIPNÉ VIDEO MÁ VÍCE NEŽ 4 MILIONY ZHLEDNUTÍ

PŘIPOMÍNÁME: ŠTĚNĚ JEZEVČÍKA MÁ VELKOU RADOST, KDYŽ HO MAJITELÉ POPRVÉ PUSTÍ DO POSTELE: VIDEO NYNÍ MÁ PŘES 2 MILIONY ZHLÉDNUTÍ

Share