Brýle jsou vždy čiré, bez jediného smítka prachu nebo šmouhy: Jak obejít potřebu neustálého čištění

Skvrny na brýlích jsou neuvěřitelně nepříjemné. Zdá se, že se objevují samy od sebe, vždy z ničeho nic, protože nemůžete mít neustále po ruce hadřík na čištění skla. Lidé s brýlemi vědí, jaké to je: najednou vám na ně spadne smítko prachu, a půlka vašeho světa je hned rozmazaná.

Brýle / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Mám snadný způsob, jak zajistit, aby brýle byly odolné vůči nečistotám, a váš život byl mnohem jednodušší.

Brýle / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Stojí za to to vyzkoušet, protože ani přísné uložení brýlí do pouzdra nebo obalu není zárukou ochrany, stále se špiní. Kdysi jsem s sebou nosila malé utěrky z mikrovlákna nebo jednorázové ubrousky. Hadříky však okamžitě zachytí nečistoty a roznesou je po celém skle. Levné jednorázové ubrousky zase nejsou příliš praktické, protože nedokážou odstranit každou skvrnu.

Brýle / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Používám gel na mytí nádobí, jakýkoli. Nanesu ho na brýle, aniž bych ho ředila vodou, rozetřu ho na čočky a přejedu po celém obvodu. Poté podržím sklenice pod mírným proudem vlažné vody, dokud se mycí prostředek zcela nesmyje. Pak je vysuším fénem. Stačí půl minuty, ne víc – a brýle jsou suché.

Brýle / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nosím je ale pokaždé v pouzdru.

Brýle / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Film z mycího gelu není vidět, ale chrání sklo po dlouhou dobu. Jenom proboha, nepoužívejte na jejích čištění zubní pastu ani prášek, jedlou sodu a další svinstvo, jak radí ve špatných článcích: skla se zakalí, a pak je už nikdy nevyčistíte do původního stavu.

PSALI JSME: VIZÁŽISTKA ODHALILA TAJNÝ VÝZNAM MAKE-UPU KATE MIDDLETON

PŘIPOMÍNÁME: PROČ MATKA NUTÍ SEDMILETÉHO SYNA PLATIT ZA KOMUNÁLNÍ SLUŽBY

Share