„Bojí se, že po volbách přijde o své koryto a o peníze“: Ivan Bartoš odpověděl Babišovi na jeho výroky o Pirátech

Za 4 měsíce proběhnou volby a spory s politickými konkurenty už jsou velmi ostré. Předseda vlády Andrej Babiš řekl, že Piráti ohrožují naši zemi. Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš uvedl pro CNN Prima News, že premiér tak zahájil předvolební kampaň.

Andrej Babiš řekl v pořadu 360° na CNN Prima News, že pokud by v Česku nezačala epidemie koronaviru, mohlo by jeho hnutí ANO snadno vyhrát volby.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle sociologických průzkumů však nyní lidé nejvíce podporují koalici Pirátské strany se Starosty a nezávislými. Hnutí ANO má někdy podle výsledků druhé místo, někdy třetí, protože dalším jejich konkurentem je koalice SPOLU (ODS, TOP 09, KDU-ČSL).

Premiér prohlásil, že Piráti jsou pro náš stát ohrožení, že jsou politickými aktivisty a že chtějí rozvrátit českou společnost. Řekl také, že Bartoš v roce 2009 mluvil o tom, že chce vidět svět bez hranic a že migrace je normální jev.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Předseda Pirátské strany ale ještě před časem přestal podobné věci říkat a distancoval se odsvých starých výroků. Podle něj premiér již zahájil svou předvolební kampaň a právě proto se pustil do Pirátů.

„Sprostě lže, protože se bojí, že po následujících volbách přijde o své koryto a přijde o peníze, které dlouhodobě čerpá z kapes daňových poplatníků,“ uvedl Ivan Bartoš.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš však poměrně pozitivně reagoval na nově vzniklé hnutí Přísaha, které založil někdejší policsita Robert Šlachta.

Premiér řekl, že Šlachta to dělá dobře, že on mu nevadí, že je také proti korupci, nicméně Babiš neví, kdo za tímto hnutím stojí či možná nestojí.

Robert Šlachta / Zdroj: youtube.com

Robert Šlachta řekl pro CNN Prima News, že k tomu nemá co říct, takže se k premiérově výroku vyjadřovat nebude.

PSALI JSME: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ NEDOPORUČUJE OČKOVÁNÍ LIDÍ MLADŠÍCH 60 LET VAKCÍNAMI OD FIREM ASTRAZENECA A JOHNSON & JOHNSON

PŘIPOMÍNÁME: KRÁLOVNU NA ZDI NECHTĚJÍ: PROČ STUDENTI NA PRESTIŽNÍ OXFORDSKÉ KOLEJI ODSTRANILI ALŽBĚTIN PORTRÉT

Share