Bezpečné způsoby, jak roztáhnout nové boty doma

S těsnou novou obuví se potýká prakticky každý druhý člověk. V průběhu času se obuv roznáší a dobře sedí, ale během této doby můžete opakovaně udělat mozoly, mohou vrůstat nehty a dokonce se může deformovat stopa.  Pokud čelíte podobnému problému, máme pro vás několik účinných způsobů, jak na to. 

Roztahování bot / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Způsoby roztahování těsné kožené a semišové obuvi

Pravá kůže a semiš jsou poměrně elastické materiály, takže se dobře roztahují, zejména z tepla. Chcete-li trochu roztáhnout boty, stačí otřít vnitřní povrch vodkou, obut si je a procházet se tak asi hodinu.

Roztahování bot / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Jak roztáhnout boty z ekologické kůže

Ekologická kůže není tak pružná jako přírodní, takže je třeba to dělat šetrněji a úhledněji, aby boty nepraskly a neztratily tvar.

Dobře se vypořádá s tímto úkolem mastný krém nebo vazelína. Chcete-li to provést, povrch boty musí být namazán krémem nebo vazelínou, počkejte několik hodin, než se krém vstřebá. Pak si oblékněte boty a procházejte se v nich 20 až 40 minut.

Roztahování bot / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Metoda pro roztažení lakovaných bot

Lakované boty by se měly roztahovat velmi šetrně, aby povrch nepraskl. Dobře, když je pod lakem měkká a tenká kůže. Pak proces roztahování projde snadněji.

Nejprve musíte připravit roztok alkoholu a vody v poměru 2:1. Pak v roztoku namočit ponožky, obléknou si je a obut obuv. V botách je třeba chodit asi hodinu, aby ponožky zcela vyschly.

Roztahování bot / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Když gumové boty je třeba roztáhnout 

Pokud je obuv vyrobena z polyvinylchloridu (PVC), je poměrně snadné ji roztáhnout. Chcete-li zkontrolovat, že je to opravdu PVC, musíte protknout horkou jehlou obuv v nějakém nenápadném místě. Pokud se materiál začal tavit, je to PVC. Takže s roztahováním nebude žádný problém.

Boty / ilustrační foto / Zdroj: born2be.ua

Co budete potřebovat: 

– 3 l vroucí vody;
– hluboká nádoba se studenou vodou;
– tlusté ponožky.

Vroucí voda by měla být nalit do bot a nechte je tak asi 5 minut. Pak vylijte vodu, osušte boty ručníkem a pak na ponožku si je obujte. Několik minut je třeba chodit v botách, sundejte je a dáte do studené vody na zhruba 1 hodinu. Po uplynutí požadovaného času osušte boty a máte hotovo.

Roztahování bot / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: GENIÁLNÍ ZPŮSOB, JAK ROZTÁHNOUT ÚZKÉ A MALÉ BOTY: TEĎ TENTO SKVĚLÝ ZPŮSOB RADÍM VŠEM

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ PŘESVĚDČIL SVOU TCHYNI, ABY NEVYHAZOVALA STARÉ KOPAČKY: O 50 LET POZDĚJI SI UVĚDOMIL, ŽE TO BYLO JEHO NEJLEPŠÍ ROZHODNUTÍ

Share