Bartoš nastínil, jak probíhá vyjednávání pětikoalice: U Pirátů se zřejmě bude ještě diskutovat o tom, jestli je správné jít do vlády

Koalice SPOLU a PIRSTAN chystají koaliční smlouvu a chtějí ji stihnout připravit příští týden. Nyní o vyjednáváních promluvil i předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. Píše o tom web seznamzpravy.cz.

Strany již delší dobu jednají i jednotlivých ministerstvech, ale zatím nebyla potvrzená žádná kandidatura. Jediné je zřejmé, že kandidátem na premiéra bude předseda ODS Petr Fiala.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Během jednání ale není jasný postoj Pirátské strany. Její fórum totiž ještě bude řešit, jestli Piráti mají do vlády vůbec jít.

Členové strany totiž mají obavy, že program Pirátů bude složité s pravicovou ODS prosadit.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Bartoš zdůraznil, že jednání probíhají transparentně a postupuje se podle koaliční smlouvy. Předseda Pirátů dodal, že se STAN chtějí dostat stejné zastoupení ve vládě, i když ve Sněmovně budou mít pouze čtyři poslance. Není ale zatím jasné, kolik ministerstev v novém kabinetě bude.

Politik říká, že nyní jeho cílem je vyjednat co nejvíce bodu z předvolebního programu a dostat je do koaličního programu. Vadí mu také, když se mluví o tom, že Piráti nechtějí jít do vlády.

Ivan Bartoš a Vít Rakušan/Zdroj: youtube.com

Ivan Bartoš podotkl, že je připraven zvednout ruku pro článek 66, pokud budou naplněny všechny podmínky. To by znamenalo, že pravomoci prezidenta budou rozděleny mezi třetími osobami.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Šéf Pirátů tvrdí, že vláda před volbami nedělala nic, aby zamezila šíření koronaviru. Nová vláda však podle něho musí ihned začít konat a naslouchat expertům.

„Je třeba kontrolovat dodržování platných opatření. Je to nepříjemné, ale je to tak,“ ukončil Bartoš s tím, že se musí rozjet nová kampaň na očkování.

PSALI JSME: JAK BUDE STARDANCE PROBÍHAT TUTO SOBOTU: DO KARANTÉNY BY MOHLO ZAMÍŘIT HNED 5 PÁRŮ

PŘIPOMÍNÁME: NEOČKOVANÍ ZAMĚSTNANCI MOHOU DÁL NORMÁLNĚ CHODIT DO PRÁCE BEZ TESTŮ: ADAM VOJTĚCH ŘEKL, PROČ NEBYL TAKOVÝ NÁVRH SCHVÁLEN

Share