Babiš prohlásil, jakým problémům nyní čelí Česká republika: premiér však zdůraznil, že žijeme v jednom z nejlepších období od vzniku Česka

Předseda vlády Andrej Babiš ve svém pořadu Čau lidi promluvil o aktuálních tématech jako jsou dezinformace, inflace a volby do Sněmovny. Píše o tom web extra.cz.

Už 4 roky premiér každý týden na sociálních sítích shrnuje ve svých videích aktuální události. Příprava pro každý díl prý trvá dlouho a Babiš se snaží sdělit to nejdůležitější.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Inflaci předseda vlády vysvětluje zdražováním surovin. „Hlavním důvodem je zdražení surovin. Zdražila ropa, bavlna, cukr či plyn,“ uvedl ministerský předseda s tím, že s inflací bojuje Česká národní banka, která má z tím dobré zkušenosti.

Babiš ovšem zdůraznil, že Česko nyní prožívá možná nejlepší období a firmy hledají zaměstnance. Premiér dodal, že v Česku inflace činí 4,1 %. V Polsku či USA je na úrovni 5,4 %.

Andrej Babiš také promluvil o očkování proti koronaviru a nyní se vláda musí soustředit na posilovací dávku pro lidi nad 60 let. Politik řekl, že se sice k běžnému životu vracíme, ale koronavirus nikam nezmizel a je mezi námi.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Nakonec Babiš prohlásil, že se před volbami šíří čím dál více dezinformací. Podle něho jeho hnutí ANO musí čelit lžím. Naopak premiér vysvětlil, že Česko je jednou z nejbezpečnějších zemí, kde se zvyšují penze a lidé mají vyšší příjmy.

PSALI JSME: PAVLÍNA LUBOJATZKY PO SILNÉM HUBNUTÍ ZNOVU PŘIBRALA: ZNÁMÁ KUCHAŘKA PROMLUVILA, PROČ SE TO STALO

PŘIPOMÍNÁME: “NIKDY JSEM NEVIDĚL KRÁSNĚJŠÍ RUCE, NEŽ MÁ ONA”: KNIHA NAPROSTO NEZBYTNÁ HANA ZAGOROVÁ ODTAJNILA, JAKÝ VZTAH MÁ ZPĚVAČKA S KARLEM VÁGNEREM

Share