Babiš a Fiala se ostře střetli v debatě: politici prozradili, jestli ANO a ODS mohou vytvořit koalici po volbách

Premiér Andrej Babiš a lídr ODS Petr Fiala v debatě na CNN Prima NEWS popřeli, že by jejich strany mohly po volbách vytvořit vládu. Fiala mimo jiné odmítá možnost sestavit kabinet s ANO i bez Babiše. Informuje o tom web ceskenoviny.cz.

„Já nechci jít s ODS do vlády. Já chci vyhrát volby takovým způsobem, aby nás neobešli,“ uvedl předseda vlády.

Andrej Babiš/Zdroj: youtube.com

Fiala prohlásil, že jeho strana nemůže vytvořit kabinet se stranou, která způsobila problémy v zemi a nyní se to musí řešit. Původně s touto dvojicí diskutovali také předseda Pirátské strany Ivan Bartoš a lídr SPD Tomio Okamura.

Diváci ale následně rozhodli, že do druhého kola postoupí jenom Fiala a Babiš.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš rovněž řekl, že Fiala je slušný člověk, ale premiérem být nemůže, protože se v této funkci musí řídit.

Fiala zdůraznil, že byl v čele Masarykovy univerzity a je na svou práci hrdý. Politici se také přeli o výstavbu dálnic. Předseda ODS totiž uvedl, že vláda v tomto směru nic neudělala. Babiš oponoval a podotkl, že nechal dostavět dálnici D8.

Ivan Bartoš/Zdroj: youtube.com

Během první části debaty se mluvilo o migraci, covidu a sestavování koalic. Politici se ale většinou na ničem neshodli.

Babiš prohlásil, že se žádný lockdown již konat nebude a covid je pouze politickým tématem. Babiš však označil rok s koronavirem za největší selhání vlády.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Premiér následně řekl, že Afghánci, kteří přicestovali s českými vojáky a pracovníky ambasády, Česko opustí, protože u nás není žádná afghánská komunita.

PSALI JSME: „MYSLÍM SI, ŽE ALENA SCHILLEROVÁ BUDE MÍT MOŽNÁ MÍSTO NEJHORŠÍHO MINISTRA FINANCÍ“: BÝVALÝ VICEGUVERNÉR ČNB MOJMÍR HAMPL KRITIZOVAL SOUČASNOU ŠÉFKU RESORTU FINANCÍ

PŘIPOMÍNÁME: MILOŠ VYSTRČIL PROHLÁSIL, ŽE BY BYLO DOBRÉ, KDYBY MILOŠ ZEMAN INFORMOVAL O SVÉM ZDRAVOTNÍM STAVU: ŠÉF SENÁTU VYSVĚTLIL, PROČ TO POVAŽUJE ZA DŮLEŽITÉ

Share