Atraktivní rty, když je vám za 50: čtyři tipy, jak dokonale aplikovat rtěnku

Existuje názor, že při líčení u starších dám je třeba si dávat porozumění jen v oblasti očí. To však vůbec neznamená, že by jste měli ignorovat rty. Je velmi důležité zdůraznit jejich krásu. Stačí jen vědět několik pravidel, jak si po 50 letech barvit rty.

Starší žena / ilustrační foto / Zdroj: fabrikamakiyazha.ru

Vyberte si osvěžující odstíny

Správná volba rtěnky ve věku 50+ let je velmi důležitá. S věkem mohou rty ztratit svou přirozenou pigmentaci, stát se bledšími. Osvěžující odstíny pomohou vyrovnat se s tímto problémem. Věnujte vaši pozornost korálovým, broskvovým, bobulovým odstínem.

Starší žena / Zdroj: syl.ru

Měkké stínování

Po 50 letech mohou obrysy kolem úst ztratit svou jasnost. Aby se rtěnka nerozmazala okolo rtu, je nutné udělat pro ní umělé hranice.

S obrysem je však nutná opatrnost, pokud je kůže kolem rtů pokrytá vráskami. V tomto případě je lepší jej odmítnout, aby se rtěnka neshromažďovala v kožních záhybech.

Starší žena / Zdroj: syl.ru

Nesprávné odstíny

Při výběru rtěnky byste se měli vyvarovat nyudových barev. Budou jen dělat obrys nezřetelným a rty se stanou nenápadnými. Je také lepší zdržet se používání velmi tmavé rtěnky. S třešňovými, vínovými, malinovými, hnědými odstíny je nutná opatrnost po 50.

Oranžové a mrkvové barvy jsou také zakázány. Takové odstíny dávají obličeji nezdravý vzhled, přitahují pozornost ke žlutosti zubů. Je lepší je nahradit korálovými nebo broskvovými možnostmi.

Starší žena / Zdroj: syl.ru

Matná nebo lesklá textura

Optimální volbou pro dámy po 50 letech jsou rtěnky s lesklým povrchem. Obsahují reflexní částice, které jim umožňují osvěžit obličej. Rty vypadají objemněji, což je v tomto věku velmi důležité. Před použitím této rtěnky byste měli určitě načrtnout tužkou v tónu kontury rtů. To zajistí, že rtěnka se nebude roztékat.

Matná rtěnka je skvělé řešení pro večerní make-upu. Je důležité, aby taková kosmetika obsahovala hydratační složky a nevysušovala rty. Ještě před aplikací rtěnky byste měli použít balzám na rty. Také nezapomeňte na masky a peeling pro péči o rty. Jsou nezbytné v každém věku

Starší žena / Zdroj: syl.ru

PSALI JSME: ELEGANTNÍ ÚČESY PRO ŽENY 50+: 16 KRÁSNÝCH PŘÍKLADŮ

PŘIPOMÍNÁME: JAK SE JAPONSKÉ ŽENY UMÝVAJÍ, ABY VYPADALY MLADŠÍ I V 50 LETECH

Share