Andrej Babiš uvedl, že vánoční trhy jsou největším rizikem, proto budou zavřené: premiér vysvětlil proč

Vláda ve čtvrtek oznámila, že vánoční trhy budou zakázány a toto opatření vstoupí v platnost v pátek. Pro mnoho obchodníků to bylo nečekané a rozhodně nepříjemné. Podle nich nemá toto opatření smysl, pokud zůstanou fungovat celoroční tržnice nebo obchodní centra. Předseda vlády v demisi Andrej Babiš ale říká, že trhy patří k největším rizikům. Informuje o tom CNN Prima News.

Premiér pro CNN Prima News řekl, že trhy zůstanou zavřené, toto opatření se měnit nebude. Připomněl, co se odehrálo ve čtvrtek v Olomouci.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Vzpomeňte si na minulý rok v Chebu. Udělali si trhy, zamořili celý kraj, nemocnice zkolabovala a převáželi se pacienti sanitkami,“ uvedl Andrej Babiš.

Právě v Chebu byla na začátku roku 2021 nejhorší epidemická situace. Vláda se chce podobným situacím letos vyhnout, zejména proto, že počet nových případů nákazy je nyní opravdu velký.

Vánoce / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády vysvětlil, že na vánočních trzích je často hodně lidí na malém prostoru. Tam je velmi obtížné dohlížet na dodržování nezbytných opatření.

Navíc na takové vánoční trhy, například do Prahy, přijíždějí lidé z jiných částí země. To je místo, kde se nachází mnoho lidí a tam je zvýšené riziko nákazy.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Současná vláda se inspirovala i v zahraničí. Tentokrát se nebudou konat ani populární trhy v Drážďanech.

Andrej Babiš dodal, že všichni ředitelé krajských hygienických stanic souhlasili s návrhem na zrušení vánočních trhů. Připomněl, že na fotografiích z minulého roku je vidět, že na vánočních trzích bylo opravdu hodně lidí.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Pražští politici takové rozhodnutí vlády kritizovali, nelíbila se jim nesystémovost zavedených opatření. K této situaci se vyjádřil třeba pražský radní pro majetek z TOP 09 Jan Chabr. Podle něj je nelogické, že venkovní trhy budou zavřené, ale zároveň budou fungovat vnitřní obchody.

PSALI JSME: PETR FIALA HODLÁ MILOŠI ZEMANOVI ŘÍCT, ŽE JE POTŘEBA, ABY NOVÁ VLÁDA VZNIKLA CO NEJDŘÍVE: „ČESKÁ REPUBLIKA PROCHÁZÍ OBROVSKOU COVIDOVOU KRIZÍ“

PŘIPOMÍNÁME: DO ČESKA VTRHNE MOKRÝ SNÍH: METEOROLOGOVÉ PROMLUVILI, JAKÉ POČASÍ BUDE NA KONCI POSLEDNÍHO PODZIMNÍHO MĚSÍCE

Share