Andrej Babiš uvedl, že v Česku bude zaveden takzvaný bavorský model: od pondělí budou uznávána pouze očkování a potvrzení o prodělání nemoci

Premiér Andrej Babiš řekl, že v pondělí bude v ČR zaveden takzvaný bavorský model. To znamená, že k prokázání bezinfekčnosti bude muset mít člověk potvrzení o vakcinaci nebo certifikát o prodělání nemoci. Výsledky antigenních a PCR testů už k tomu nebudou stačit. Informuje o tom server iDNES.cz.

V pondělí 22. listopadu už začne v Česku fungovat takzvaný bavorský model.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Od tohoto času budou pro služby, hromadné akce a další uznávána pouze očkovaní a lidé, kteří prodělali covid,“ řekl Andrej Babiš pro ČT.

Dodal, že budou zrušeny všechny samotesty. Podle něj budou uznány pouze ty antigenní testy, které budou prováděny pouze ve zdravotnickýcha sociálních zařizeních a které budou provádět zdravotníci.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V plánu je také testování žáků v pondělí 22. a 29. listopadu.

Na středu také někteří lidé plánovali demonstraci. Premiér doufá, že se tito lidé nějak pochopí, že takové chování je nezodpovědné a že tuto situaci může zlepšit pouze vakcinace. Upozornil, že mezi hospitalizovanými pacienty je nejvíce neočkovaných lidí.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Zároveň požádal budoucí vládní koalici, aby přestala dělat politiku ze současné situace a aby se zapojila do řešení tohoto problému. Podle jeho slov se koalice nezapojila a premiér celý den slyšel nějaké lži.

„Teď se musí všichni spojit. Situace je vážná,“ uvedl Andrej Babiš. Kabinet se rozhodl jednat tak, že zavede takzvaný bavorský model, ale pokud má koalice jiná řešení, ať navrhne.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Současná vláda i budoucí vláda se shodují, že je potřeba, aby se lidé nechali naočkovat, a proto je o to žádají.

Předseda ODS Petr Fiala ale řekl, že ohledně tématu epidemie koronaviru se jim nedaří normálně spolupracovat se současnou vládou.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér v demisi uvedl, že se zdá, že opatření, která byla přijata dříve, jsou nedostatečná. Dodal, že neočkovaní lidé mají devětkrát větší pravděpodobnost, že budou mít závažný průběh nemoci, pokud se nakazí.

Bavorský model je podobný rakouskému modelu, ale je jeho volnější variantou. Podle tohoto modelu bude zavedeno mnoho omezení, která se budou týkat právě neočkovaných občanů.

PSALI JSME: „DNEŠNÍ ČÍSLA VYPADAJÍ ŠÍLENĚ“: VÍT RAKUŠAN ŘEKL, ŽE VLÁDA BUDE MUSET PŘIJÍT S DALŠÍMI OPATŘENÍMI

PŘIPOMÍNÁME: KORONAVIRUS SE STAL PANDEMIÍ CHUDÝCH ZEMÍ, TVRDÍ ZÁSTUPCE SVĚTOVÉ ZDRAVOTNICKÉ ORGANIZACE

Share