Andrej Babiš se vyjádřil k senátorům za své hnutí: „Oni tam dokonce ani nefungují pod ANO“

Před volbami poslanci schválili návrh premiéra Andreje Babiše na zmrazení platů politiků. Tento návrh však neschválil Senát. Premiér za to kritizoval opozici, ale nyní přiznává, že v tomto případě to nepodpořili ani senátoři za jeho hnutí ANO. Informuje o tom web Echo24.cz.

Předseda vlády tuto situaci komentoval na sociálních sítích ve svém tradičním videu Čau lidi.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

V horní komoře Parlamentu byli senátoři za hnutí ANO a sociální demokraté nuceni založit senátorský klub PROREGION.

Byli k tomu nuceni, protože počet senátorů za každou tuto stranu nestačil na založení vlastních klubů. Šéfem klubu je senátor ANO Jaroslav Větrovský.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Ti naši senátoři, tam se nám nedaří. Oni tam dokonce ani nefungují pod ANO,“ řekl Andrej Babiš. Dodal také, že to byl nějaký jejich personální omyl.

Premiér byl rozhodně nespokojen s tím, jak hlasovali. Navrhl zmrazení platů politiků několik dní před volbami podpořilo 133 ze 134 poslanců.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

To znamená, že pro to hlasovali zástupci všech stran, které byly ve Sněmovně. V Senátu ale po volbách vypadaly výsledky hlasování úplně jinak, 57 z 68 senátorů se totiž rozhodlo to zamítnout.

Nová Sněmovna nebude moci přehlasovat veto horní komory Parlamentu. To znamená, že od roku 2022 nebudou platy politiků zmrazeny, tedy porostou.

PSALI JSME: MNOHO RESTAURACÍ NEHODLAJÍ KONTROLOVAT POTVRZENÍ O BEZINFEKČNOSTI OD SVÝCH NÁVŠTĚVNÍKŮ: JAK VYSVĚTLUJÍ SVÉ ROZHODNUTÍ

PŘIPOMÍNÁME: „NENÍ POCHYB O TOM“: ŠÉF WHO SE OBÁVÁ VZNIKU NOVÉHO VIRU, KTERÝ NEDOKÁŽEME PŘEKONAT

Share