Andrej Babiš prozradil, jaké priority má nyní vláda a kdy by se dalo očekávat rozvolňování opatření

Předseda vlády Andrej Babiš uvedl, že ministři budou pravděpodobně uvažovat o uvolňování opatření už někdy po Velikonocích. V současné epidemické situaci je zatím předčasné o tom mluvit. Podle něj bude nyní prioritou vlády návrat žáků do škol a sport. Informoval o tom portál TN.cz.

Premiér řekl pro TV Nova, že doufají, že počet nových případů nákazy brzy začne klesat a že po Velikonocích bude možné začít diskutovat o rozvolňování.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Nyní bude hlavní prioritou při zmírnění opatření návrat žáků do škol. Kromě toho chtějí ministři zlepšit i situaci sportovců.

Zatím ale není jasné, kdy by se to mohlo stát. Premiér vysvětlil, že nyní nelze opatření zmírnit, jinak by se věci mohly ještě zhoršit.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle něj je nyní velmi důležité očkování obyvatel, tento proces pokračuje. Počet očkovaných lidí je už přes 862 tisíc, z toho dvě dávky dostalo už 267 tisíc lidí.

Andrej Babiš řekl, že očkování je pro vládu také další prioritou a dělají to. Dodal také, že až přijde čas opatření rozvolňovat, budou velmi opatrní.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Také nyní velmi diskutovaným tématem je maturita. Předseda vlády navrhuje, aby letos byla pro žáky úřední maturita. Šéf resortu školství Robert Plaga s takovým návrhem ale nesouhlasí.

PSALI JSME: VRATISLAV MYNÁŘ PŘIPUSTIL, ŽE NĚKDY MŮŽE PŘÍLIŠ DEMOKRACIE ŠKODIT: PŘED REVOLUCÍ VŠICHNI VĚDĚLI, ŽE OČKOVÁNÍ JE ÚČINNÉ A TOTO TÉMA SE NEDISKUTOVALO

PŘIPOMÍNÁME: AKTIVISTKA GRETA THUNBERGOVÁ KRITIZOVALA JOEA BIDENA: VYZVALA, ABY S KLIMATICKOU KRIZÍ ZACHÁZEL JAKO S KRIZÍ

Share