Andrej Babiš prohlásil, že Miloš Zeman má zdraví jako mimozemšťan: Expremiér promluvil i o návrhu rozpočtu

Předseda hnutí ANO a expremiér Andrej Babiš ve svém videu Čau lidi promluvil o zlepšení zdraví prezidenta Miloše Zemana. Podle něj se stav hlavy státu v pátek výrazně lišil od jeho stavu, kdy se naposledy setkali. Kritizoval také návrh rozpočtu. Informuje o tom web iDNES.cz.

V pátek dorazil Miloš Zeman do Poslanecké sněmovny, kde pronesl projev při projednávání návrhu státního rozpočtu. Podle tohoto návrhu by schodek měl činit 280 miliard Kč.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Bývalý premiér uvedl, že prezidentův zdravotní stav se výrazně zlepšil. „To je zázrak a pan prezident je svým zdravím mimozemšťan,“ řekl expremiér.

Hlava státu návrh kritizovala, řekla, že takový rozpočet není protiinflační nebo prorůstový. Podle něj snížení výdajů není umění, nyní by bylo nutné, aby stát mohl získat i nové příjmy.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

S jeho kritikou částečně souhlasil i Andrej Babiš, podle něj by současný kabinet měl řešit příjmy. Myslí si, že škrtat v rozpočtu není jedinou cestou.

„Tato asociální vláda ve spolupráci s Českou národní bankou tlačí zemi do recese a bude to skutečná katastrofa,“ uvedl Andrej Babiš.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Požádal také ministry, aby mu ukázali úspory v rozpočtu. Vláda hovořila o úsporách ve výši 77 miliard Kč. Část z těchto peněz by podle jeho slov kabinet měl vrátit lidem, měl by například zvýšit platy apod.

Na zvýšení platů by podle něj bylo potřeba vynaložit 5 miliard, na vrácení jízdného 1,6 miliardy. Uvedl také, že téměř 11 miliard Kč by stačilo na odpuštění DPH na energie pro české občany a to za půl roku.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Návrh rozpočtu byl schválen v pátek v prvním čtení. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a předseda vlády Petr Fiala (ODS) uvedli, že je nutné, aby stát byl štíhlý.

PSALI JSME: RADEK VONDRÁČEK A VRATISLAV MYNÁŘ MOHLI DOSTAT MILIONOVOU POKUTU: KOLIK ZAPLATÍ ZA PORUŠENÍ OPATŘENÍ PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: „MUSÍME VŽDY DÁVAT RUSKU ŠANCI VRÁTIT SE K DIPLOMACII“: EU PODPORUJE MOŽNOST USPOŘÁDÁNÍ SUMMITU MEZI PREZIDENTY RUSKA A SPOJENÝCH STÁTŮ

Share