Andrej Babiš požádal všechny, aby se chránili před novými mutacemi koronaviru: poslanci mohou neprodloužit nouzový stav

Epidemická situace v Česku zůstává stále složitá. Jedním z problémů je nyní také nová britská mutace koronaviru, která je nakažlivější. Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci požádal všechny lidi, aby se před touto hrozbou chránili. Ve středu předseda vlády měl odletět do Srbska. Informoval o tom web novinky.cz.

Andrej Babiš na tiskové konferenci označil koronavirus a jeho nový typ za zabijáka. Řekl, že proti němu vláda bojuje pomocí vakcíny, která ale zjevně nestačí.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle něj se nyní v Česku šíří také nová britská mutace koronaviru, která je nakažlivější. To už má vliv na statistiky zemřelých.

V Rakousku byly nedávno odhaleny případy nákazy jihoafrickou mutací koronaviru, která prý je ještě nebezpečnější než ta britská.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Proti britské mutaci by byly účinné vakcíny, které se už v Česku používají. Očkování se ale neděje tak rychle, jak by si mnozí přáli.

Premiér proto všechny vyzval, aby byli nyní velmi opatrní, protože zatím probíhá očkování pouze rizikových skupin obyvatelstva.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Zatím se epidemická situace nevyvíjí pozitivním směrem. Počet nových případů nákazy v úterý přesáhl 10 tisíc a počet hospitalizovaných byl téměř 6 tisíc.

Nouzový stav končí 14. února. Vláda žádá poslance o prodloužení, aby opatření mohla fungovat dál. Vláda hledá podporu mezi opozicí, ale zatím žádný výsledek.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády pověřil ministry úkolem najít možné řešení situace, pokud Sněmovna nouzový stav neprodlouží.

Podle premiéra je opozice možná připravena prodloužení podpořit, ale navrhuje takové podmínky, které budou mít velké dopady na rozpočet.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Požadavky opozice jsou ekonomického charakteru a měly by nedozírné následky na rozpočet,“ řekl Andrej Babiš.

PSALI JSME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: POPRVÉ OD 13. LEDNA BYLO ODHALENO PŘES 10 TISÍC PŘÍPADŮ, ALE REPRODUKČNÍ ČÍSLO MÍRNĚ KLESÁ

PŘIPOMÍNÁME: „NESMÍRNĚ SE TĚŠÍM NA NOVOU ŽIVOTNÍ ROLI“: EXPARTNERKA JAROMÍRA JÁGRA VERONIKA KOPŘIVOVÁ UKÁZALA TĚHOTENSKÉ BŘÍŠKO

Share