Andrej Babiš nevylučuje možnou spolupráci s občanskými demokraty: „Můžeme očekávat velmi těsné výsledky voleb,“ uvedl místopředseda ODS

Do voleb do dolní komory Parlamentu zbývá něco málo přes měsíc. Nyní politické strany, hnutí a koalice věnují svým kampaním maximum pozornosti a času. Podle místopředsedy občanských demokratů Martina Kupky mohou být výsledky voleb velmi těsné. Předseda vlády Andrej Babiš nevylučuje možnou spolupráci s ODS, až skončí volby. Informuje o tom portál ŽivotvČesku.cz.

Podle posledních průzkumů provedených v srpnu je lídrem hnutí ANO. Podpořit by je chtělo 27,5 až 31,5 procenta dotázaných občanů. 4 procenta je velký rozdíl, ale v každém případě právě tento politický subjekt zůstává lídrem.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Určit, kdo bude na druhém místě je zatím dost obtížné, protože koalice SPOLU (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) a koalice Pirátů a STAN mají velmi podobné výsledky.

Jejich výsledky zatím činí u každého zhruba 21 procent. Podle některých průzkumů má zatím lepší pozici koalice SPOLU.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Premiér vnímá výsledky těchto průzkumů s rezervou. Dokonce měl pocit, že jako by někdo chtěl jejich voliče uklidnit. Řekl to v rozhovoru pro MF Dnes.

Podle něj zatím volby nevyhráli, nicméně doufá, že se tak stane. Dodal, že pokud bude jejich politická síla ve vládě, budou mít možnost dokončit již zahájené projekty.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér nevylučuje ani možnost spolupráce s občanskými demokraty. Ale mezi samotnými členy ODS jsou na tuto věc různé názory.

Například šéf ODS Petr Fiala opakovaně říkal, že vylučuje možnou spolupráci s hnutím ANO. Místopředseda strany Alexandr Vondra však tuto možnost připouští, pouze pokud ve vládě nebude sám Andrej Babiš.

Alexandr Vondra / Zdroj: youtube.com

Jinak si to nedovede představit, uvedl to v podcastu PoliTalk. Do voleb zbývá více než měsíc, takže mnohé věci mohou ještě ovlivnit výsledky.

Podle místopředsedy ODS Martina Kupky rozhodující budou právě poslední týdny před volbami. Jejich politický subjekt věnuje nyní spoustu času a energie své kampani, chce přinést do ČR změny.

Martin Kupka / Zdroj: youtube.com

„Celkově je to jasná zpráva, že můžeme očekávat opravdu velmi těsné výsledky voleb,“ uvedl Martin Kupka pro Život v Česku.

PSALI JSME: „VAKCÍNY PRO DĚTI STARŠÍ ŠESTI LET SE VYVÍJEJÍ“: ROBERT PLAGA UVEDL, ŽE JAKMILE BUDOU TYTO OČKOVACÍ LÁTKY HOTOVÉ, BUDE SE JE ČR SNAŽIT ZÍSKAT CO NEJRYCHLEJI

PŘIPOMÍNÁME: „PŘÍŠTÍ TŘI MĚSÍCE BUDOU KRITICKÉ“: WHO VYZVALA K PŘÍPRAVĚ NA NOVOU VLNU PANDEMIE KORONAVIRU

Share